Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Чи домопоже Бундестаг захистити українське небо?

1
7 днів ago
Чи домопоже Бундестаг захистити українське небоЧи домопоже Бундестаг захистити українське небо

Чи домопоже Бундестаг захистити українське небо?

У Бундестазі розійшлися думки щодо потенційної участі НАТО у захисті українського неба. Серед провідних політичних партій Німеччини виникли різні погляди на ідею залучення сил НАТО для захисту неба над певними територіями України. Згідно із звітом Spiegel за матеріалами декількох німецьких ЗМІ, представники фракцій Християнсько-демократичного союзу, “Вільних демократів” та “Зелених” висловили готовність обговорити можливість захисту частини повітряного простору України. Для цього буде залучена протиповітряна оборона країн-членів НАТО, після того, як таку ідею запропонував експерт Мюнхенської безпекової конференції Ніко Ланге.

Чи домопоже Бундестаг захистити українське небо
Чи домопоже Бундестаг захистити українське небо

Ланге висловив думку, що союзники можуть взяти на себе захист умовної “безпечної зони” у радіусі до 70 кілометрів від кордонів України з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією. Згідно з інформацією Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS), підтримку такій ідеї висловив політик ХДС Родеріх Кізеветтер, порівнявши це з тим, як країни Заходу допомагали Ізраїлю відбити велику повітряну атаку Ірану у квітні.

Які конкретно існують перспективи?

За даними видання, члени Бундестагу від “Вільних демократів” та “Зелених” також висловились за цю ініціативу. Антон Гофрайтер з “Зелених” відзначив, що захист українського неба з території Польщі та Румунії “не варто виключати у довгостроковій перспективі”, але зараз ще рано говорити про це.

Однак представник СДПН Рольф Мютценіх відкинув таку ідею, назвавши її “безвідповідальною та вкрай небезпечною”. Він має на увазі, що це могло б спровокувати відповідь від Путіна та викликати військовий конфлікт. Він також підкреслив, що СДПН підтримує масштабну військову допомогу Україні для її оборони, але виступає проти прямого військового втручання НАТО.

Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс висловив думку, що держави Заходу можуть надати Україні своїх військових інструкторів для навчання на місці. Це допоможе захистити їх від російських атак додатковими системами протиповітряної оборони. Також були повідомлення про суперечки в уряді Німеччини через додаткові видатки на армію.

 

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *