Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Допомога українцям “Крок до Дому”

0
7 днів ago
Допомога українцям "Крок до Дому"

Допомога українцям “Крок до Дому” – хто може подати заявку на участь у проекті

Українці, що знаходяться в Польщі, можуть отримати фінансову підтримку для оренди житла шляхом подання заявки на участь у програмі – допомога українцям “Крок до Дому”. Ця програма спрощує процес оренди житла для українських біженців в Польщі, але для цього необхідно відповідати певним вимогам.

Згідно із інформацією, опублікованою на веб-сайті Польського консультанта, програму “Крок до Дому” пропонує українським біженцям Фонд Habitat for Humanity Poland. Ця програма включає в себе широкий спектр послуг, спрямованих на допомогу особам, які шукають притулок від війни, але стикаються з труднощами щодо оренди житла в Польщі. Програма надає різні сервіси з метою забезпечення доступності та полегшення процесу оренди житла.

Учасники програми повинні мати бажання укласти договір оренди, зокрема переглядати пропозиції, взаємодіяти з орендодавцями та Фондом Habitat Poland, обирати житло тощо.

Для участі в програмі “Крок до Дому” необхідно відповідати певним критеріям, визначеним організаторами:Допомога українцям "Крок до Дому"

 • необхідно мати документальне підтвердження перетину кордону після 24 лютого 2022 року, законно перебувати на території Польщі на момент подання заявки;
 • бути готовим орендувати житло протягом не менше як 12 місяців;
 • дохід домогосподарства не повинен перевищувати 3000–4500 злотих, залежно від воєводства;
 • потрібно належати до групи осіб, які особливо наражені на ризик втрати житла.

Проте це лише деякі умови, повний перелік можна знайти в офіційних інструкціях, які доступні як на польській, так і на українській мові у вигляді PDF-файлів.

Участь у програмі “Крок до Дому” означає, що програма діє на всій території Польщі. Комунікація з учасником відбувається дистанційно через електронну пошту чи телефон. Підтримка від Habitat Poland надається безкоштовно, але учасники повинні будуть покрити частину витрат, пов’язаних із орендою житла, наприклад, орендну плату. Фонд співфінансує оренду на певну суму, яка визначається під час розгляду заявки.

Більше того, надання підтримки передбачається лише у випадку подання необхідних документів під час процесу верифікації. Якщо виявиться, що заявник не відповідає вимогам, Фонд може відмовити йому.

Отже, для участі в програмі важливі такі аспекти:

 • перебування біженця у місті, де він шукає житло;
 • наявність вільного часу для огляду пропозицій;
 • ефективна комунікація з представником Фонду;
 • надання достовірної та актуальної інформації щодо житлової ситуації.

Сприяння українським біженцям в рамках програми “Крок до Дому” може мати різні форми, такі як:

 • надання інструкцій для самостійного пошуку житла;
 • дистанційні послуги Агента нерухомості;
 • фінансова допомога за послуги Агента з нерухомості;
 • надання зразків договорів оренди;
 • підписання договорів через мобільний додаток;
 • страхування для учасників та власників житла;
 • послуги, пов’язані з орендою (наприклад, нотаріус, переклад).

Також можуть застосовуватися інші види допомоги, пов’язані з наймом житла. Наприклад, фінансування мовних курсів, професійне навчання, послуги з догляду за дітьми та інформаційна підтримка.

Для участі у програмі потрібно заповнити анкету. Рекомендується українцям подавати заявку за 31 день до планованої дати початку оренди. Нагадаємо, що прийом заявок вже відкритий. Фонд повідомляє, що час очікування верифікації заявок становить приблизно 7 днів і може змінюватись залежно від кількості поданих заявок.

Скільки заробляють водії у Польщі? https://uineu.org/2024/04/23/skilky-zaroblyayut-vodiyi-u-polshhi/

Чому заробітчани обирають Польщу? https://uineu.org/2024/04/23/chomu-zarobitchany-obyrayut-polshhu/

Нове залізничне сполучення між Польщею та Україною https://uineu.org/2024/04/23/nove-zaliznychne-spoluchennya-mizh-polshheyu-ta-ukrayinoyu/

Як українцям купити житло у Польщі? https://uineu.org/2024/04/23/yak-ukrayinczyam-kupyty-zhytlo-u-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *