Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща зупинила перемовини з Україною

0
2 місяці ago
Польща зупинила перемовини з Україною

Польща зупинила перемовини з Україною: переговори між Варшавою та Києвом з урегулювання спірних питань у сільському господарстві припинено.

Після висунення звинувачень щодо корупції екс-главі Мінагрополітики, Польща зупинила перемовини з Україною. Ці перемовини мали продовжити складний процес узгодження позицій щодо аграрного експорту.

Переговори між Варшавою та Києвом з урегулювання спірних питань у сільському господарстві припинено. Вони спрямовувалися на вирішення конфлікту між фермерами, які блокували кордон між країнами. Про це повідомив заступник міністра сільського господарства та розвитку села Польщі Міхал Колодзейчак.  Фермери виразили бажання продовжити блокаду, але міський голова гміни Любича-Крулевська, де розташований перехід, не надав на це згоди. Зараз протестувальники можуть оскаржити це рішення у суді, але люблінський відділ GDDKiA, що організовував блокування кордону з Україною, оголосив про завершення протесту в понеділок. Мер гміни пояснив, що вирішив не дозволяти подовження протесту через збитки, що понесли підприємці, митні органи та митні склади.

Згідно з dziennik.pl, причиною зупинки переговорів стала відмова польської сторони вести діалог з особами, яких звинувачують у корупції.

Однак перемовини ще не завершені, а тимчасово призупинені. За словами заступника міністра, потрібно роз’яснити цю ситуацію. Він також зауважив, що наступний раунд переговорів мав відбутися 14 травня, але через вищезгадані обставини це не сталося.

За думкою Міхала Колодзейчака, протести фермерів у Польщі майже завершилися. Ті, що все ще відбуваються, є ініційованими політичними силами і здійснюються людьми, які звикли активно діяти перед виборами до Європейського парламенту.

Раніше Міністерство сільського господарства США опублікувало прогноз стосовно врожайності зернових культур в Україні, які є ключовими експортними продуктами аграрного сектора країни. Згідно з американськими експертами, у цьому році очікується збір не більше 21 мільйона тонн пшениці та 27 мільйонів тонн кукурудзи. Приблизно 33 мільйони тонн складатимуть фуражні культури серед зернових. Прогноз USDA свідчить про зменшення врожаю порівняно з минулим роком.

Польща прогнозує зростання поставок зброї Україні https://uineu.org/2ha-prognozuye-zrostannya-postavok-zbroyi-ukrayini/

“Дію” зв’яжуть з mObywatel: нові послуги https://uineu.org/2024/05/14/diyu-zvyazhut-z-mobywatel-novi-poslugy/

Масовий від’їзд українців військового віку з Польщі https://uineu.org/2024/05/14/masovyj-vidyizd-ukrayincziv-vijskovogo-viku-z-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *