Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як відкрити фірму в Польщі в 2024 році

0
2 місяці ago
Як відкрити фірму в Польщі в 2024 році

Як відкрити фірму в Польщі в 2024 році? Створення бізнесу в Польщі дозволить вам отримати повноцінну європейську компанію з можливістю працювати на західних ринках та користуватися всіма доступними сервісами. Ми розкажемо, як відкрити ФОП та заснувати юридичну особу в Польщі.

Офіційне реєстрування бізнесу є ключовою умовою для успішної діяльності інтернет-магазину в Польщі. У даній статті ви зможете дізнатись, як створити компанію в Польщі та які кроки для цього потрібно виконати. Як відкрити фірму в Польщі в 2024 році?

В Польщі існують кілька основних форм бізнесу:Як відкрити фірму в Польщі в 2024 році

 1. Jednoosobowa działalność gospodarcza або індивідуальна підприємницька діяльність;
 2. Spółka cywilna або спільна підприємницька діяльність;
 3. Spółka partnerska або партнерське суспільство;
 4. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością або товариство з обмеженою відповідальністю.

Індивідуальна підприємницька діяльність є найпростішим способом ведення бізнесу, аналогічним до ФОП в Україні. Її переваги включають:

 • можливість онлайн-реєстрації бізнесу;
 • безкоштовне оформлення;
 • необов’язковість статутного капіталу;
 • можливість самостійно вибирати форму оподаткування та оплату податків;
 • звільнення від ПДВ у разі доходів нижче певного рівня або продажу товарів, на які не діє податок;
 • спрощений облік завдяки великим лімітам на дохід.

Для реєстрації ФОП у Польщі необхідно мати легальне місце проживання на території країни та отримати PESEL, що є аналогом ідентифікаційного номера в Україні.

PESEL дає можливість ідентифікувати особу в системі електронного обліку населення. Українці, які законно перебувають в Польщі з 24 лютого 2022 року, можуть отримати PESEL, подавши заяву у будь-якому управлінні гміни. Гміна є найменшою адміністративною одиницею Польщі.

Заяву на отримання PESEL може заповнити сам підприємець або представник гміни на підставі даних, які надає заявник. Заява повинна бути особисто підписана та подана. Під час подачі заяви слід зазначити про створення довіреного профілю, який є безкоштовним інструментом для ідентифікації особи в Інтернеті та підписання документів цифровим підписом. Маючи довірений профіль, можна зареєструвати фірму онлайн на порталі biznes.gov.pl та скористатися іншими державними послугами в Інтернеті. Для створення довіреного профілю слід вказати електронну адресу та номер мобільного телефону у заяві.

При реєстрації ФОП, крім загальної інформації про бізнес, необхідно вибрати види діяльності PKD, що є аналогом КВЕД в Україні.

Вибір PKD може впливати на ставку оподаткування, тому рекомендується уважно вивчити їх перед вибором. Також варто зазначити, що не всі види діяльності доступні для фізичних осіб. Детальну інформацію про PKD та їх вимоги можна знайти за вказаним посиланням.

Також необхідно мати адресу для здійснення діяльності та отримання кореспонденції. Є два варіанти: знайти невелике приміщення або орендувати поштову скриньку. Треба враховувати, що це призведе до додаткових витрат, а при скасуванні оренди поштової скриньки треба попереджати за три місяці наперед. Більш детальну інформацію про підготовку до реєстрації ФОП в Польщі можна знайти на сайті польського уряду. Максимальний термін реєстрації ФОП з боку реєстратора — 30 днів. Однак на практиці цей процес може відбуватися швидше і займати від декількох днів до тижня.

Щодо причин втрати статусу ФОП у Польщі, керувати фірмою з України, оформивши jednoosobowa działalność gospodarcza, неможливо. Якщо українець покине територію Польщі на 30 днів або більше, він автоматично втратить статус ФОП, оскільки ця форма бізнесу призначена лише для тих, хто планує постійно проживати в Польщі. Інші причини втрати статусу ФОП у Польщі включають:

 • закінчення терміну легального перебування українських біженців з 4 березня 2024 року;
 • закінчення дозволу на проживання.

Також не можна працювати у форматі поїздок з України до Польщі і назад з двох причин. По-перше, діють обмеження на виїзд за кордон через війну, по-друге, є обмеження щодо терміну перебування в Європі в рамках безвізового режиму.

Реєстрація компанії з обмеженою відповідальністю

Зручнішою формою ведення бізнесу в Польщі є spolka z ogranizczona odpowiedzialnoscia або скорочено SP.Z.O.O. Компанія з обмеженою відповідальністю є юридичною особою зі статутним капіталом не менше ніж 5 тисяч злотих. Один підприємець або кілька можуть бути засновниками SP.Z.O.O. Рекомендується мати щонайменше двох співзасновників — це допомагає зменшити податкове навантаження на кожного з них. У випадку, якщо статутний капітал перевищує 500 тисяч злотих або кількість партнерів перевищує 25, потрібно створити наглядову раду разом із компанією.

На відміну від ФОП, SP.Z.O.O. дозволяє вести бізнес у Польщі з України. Перевести jednoosobowa działalność gospodarcza у spolka z ogranizczona odpowiedzialnoscia не можна. Реєстрація SP.Z.O.O. відбувається виключно онлайн у Національному Судовому Реєстрі за допомогою системи S24.

Перед реєстрацією компанії необхідно створити обліковий запис у Національному Судовому Реєстрі. Після входу в особистий кабінет можна розпочинати оформлення — вибрати організаційно-правову форму юридичної особи та знайти відповідну заявку на реєстрацію. Заявка має бути підписана кожним партнером компанії або судовим представником. До заявки потрібно додати необхідну документацію, таку як інформація про учасників та довіреність. Повний перелік документів та процедуру реєстрації можна знайти на офіційному порталі.

Заява про внесення SP.Z.O.O. до Національного судового реєстру розглядається судом протягом тижня з моменту подачі. Якщо в процесі перевірки заявки виявляться недоліки, вам дадуть певний час на їх усунення. В іншому випадку заява буде відхилена. Перед реєстрацією держава детально перевіряє бізнес, тому у поляків велика довіра до офіційно зареєстрованих підприємств.

У Польщі викинули на смітник 16 тисяч злотих https://uineu.org/2024/05/03/u-polshhi-vykynuly-na-smitnyk-16-tysyach-zlotyh/

Поляки проти будівництва залізниці з України https://uineu.org/2024/05/03/polyaky-proty-budivnycztva-zaliznyczi-z-ukrayiny/

Коли Польща закриє небо над Західною Україною  https://uineu.org/2024/05/03/koly-polshha-zakryye-nebo-nad-zahidnoyu-ukrayinoyu/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *