Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Масові звільнення у Польщі: причини

0
2 місяці ago
Масові звільнення у Польщі

Nokia, PepsiCo, Stellantis: масові звільнення у Польщі: названі причини

Великі компанії в Польщі розпочали процес скорочення персоналу та переміщення виробництва за межі Європи.

Цю інформацію опублікував money.pl.

Відбуваються масові звільнення у Польщі. Глобальні корпорації, які довгі роки діяли в країні, розпочали скорочення персоналу та закриття виробничих підрозділів. Це призвело до втрати роботи тисяч людей. Експерти вбачають причини цього у довгострокових наслідках інфляції, зростанні мінімальної заробітної плати, що підвищує витрати на працевлаштування, а також у сезонності цього процесу.

Особливо відчутні наслідки виявилися у Кракові. За останні два місяці статистика показала гірший результат, ніж за весь минулий 2023 рік.

Наприклад, відомий виробник джинсів Levi Strauss планує закрити свій завод у Плоцьку після більш ніж 30 років роботи. Нещодавно компанія Nokia оголосила про звільнення близько 800 осіб у Польщі. Аналогічні плани мають і компанії PepsiCo, яка може звільнити до 200 осіб у філії у Кракові, та Octopus Energy Kraków. Також про подібні плани повідомляють банки та корпорації, зокрема ING, IKEA, ABB, BNP Paribas Bank Polska.

Багато компаній приймають рішення про повне ліквідацію виробництва та звільнення персоналу в Польщі. Цього року такий крок зробила компанія Stellantis, яка закрила свій завод з виробництва двигунів у місті Бельсько-Бяла, а також компанія Signify.

Зокрема, масові звільнення плануються у сферах IT, меблевій, автомобільній, швейній, банківській та сервісній галузях.

Більшість компаній також переїжджають за межі Європи, переважно до Індії. Підвищення мінімальної заробітної плати та складнощі з наймом персоналу змушують компанії шукати нові місця розташування у країнах з високим рівнем безробіття, де немає проблем із залученням працівників.

Наприклад, міжнародна IT-корпорація Infosys прийняла таке рішення і закрила свою філію в Познані, звільнивши 192 особи. Тепер процеси, які раніше здійснювалися у Познані, будуть виконуватися в Індії.

“Збільшення вартості робочої сили в Польщі, особливо через підвищення мінімальної зарплати, змушує все більше компаній розглядати можливість перенесення виробництва за кордон”, – визнає Матеуш Жидек, прес-секретар кадрової компанії Randstad.

З початку 2024 року мінімальна зарплата в Польщі складає 4242 злотих брутто, а з липня вона збільшиться до 4300 злотих.

Проте це лише одна з проблем для роботодавців. Багато компаній також стикаються з труднощами у наймі персоналу, що призводить до додаткових витрат.

За словами Жидека, ці фактори змушують компанії розглядати переїзд до країн з високим рівнем безробіття, де знайти працівників не складається проблемою.

Експерт також вказує на зростаючу автоматизацію як ще одну причину переходу компаній на нові види виробництва.

“Деякі сектори, особливо автомобільна промисловість, змушені адаптуватися до нових виробничих процесів. Перехід від виготовлення автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння до електромобілів не є легким, оскільки технологічні вимоги змінюються”, – зауважує він. Таким чином, звільнення в автомобільній галузі стають неминучими.

Перевірка студентів у Польських університетах https://uineu.org/2024/05/16/perevirka-studentiv-u-polskyh-universytetah/

Як іноземцю отримати кредит на житло https://uineu.org/2024/05/16/yak-inozemczyu-otrymaty-kredyt-na-zhytlo/

Рекорд у експорті лохини до Польщі https://uineu.org/2024/05/16/rekord-u-eksporti-lohyny-do-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *