Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Причина зернового конфлікту Польщі та України

1
2 місяці ago
Причина зернового конфлікту Польщі та України

В чому причина зернового конфлікту Польщі та України?

Причина зернового конфлікту Польщі та України, який виник у квітні 2023 року, – це  введення ембарго на агроімпорт з України. Про це заявив Ярослав Качинський, лідер польської партії “Право і справедливість”.

Рішення підтримали інші країни. Це призвело до введення заборони на імпорт чотирьох українських зернових – пшениці, ріпаку, кукурудзи та соняшнику. Заборона діяла на території Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Як наслідок – зупинка транспорту з зерновими та іншими продовольством на кордоні між Україною та Польщею. Польща, вводячи ембарго, підтвердила свою незгоду з будь-якими рішеннями з Брюсселя щодо відновлення торговельних відносин з Україною.

У Варшаві 28 березня 2024 року представники урядів двох країн та аграрних асоціацій розпочали конструктивний діалог щодо вирішення проблеми з блокуванням кордонів. Під час міжурядових українсько-польських консультацій обговорювалася ключова тема розблокування кордонів. Сторони домовилися про необхідність забезпечення збалансованої та взаємовигідної двосторонньої торгівлі для сільськогосподарських виробників обох країн. Згідно з Міністерством закордонних справ, подальші кроки будуть спрямовані на досягнення взаємовигідних рішень через активний діалог на всіх рівнях з польськими партнерами.

Це дало результат – 29 квітня 2024 року стало відомо, що останній пункт пропуску “Рава-Руська – Гребенне” було розблоковано, що свідчить про певний прогрес у вирішенні ситуації.

Чи конкуренти Польща та Україна?
Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, зауважив, що поляки вимагали від України відмовитися від транспортування через їхню територію. Хоча українські зернові культури вже майже рік не експортуються на ринок Польщі. Він вважає, що ця ситуація – це скоріше внутрішнє протистояння між фермерами та польською владою, і Україна не створює перешкод для поляків.

Допомога українцям “Крок до Дому” https://uineu.org/2024/05/15/dopomoga-ukrayinczyam-krok-do-domu/

Пожежа ТЦ у Варшаві https://uineu.org/2024/05/15/pozhezha-tcz-u-varshavi/

Польща зупинила перемовини з Україною https://uineu.org/2024/05/15/polshha-zupynyla-peremovyny-z-ukrayinoyu/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *