Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

У Польщі знайшли скарби XVIII століття

0
2 місяці ago
У Польщі знайшли скарби XVIII століття

У Польщі знайшли скарби відомого афериста XVIII століття.

У Свентокшиських горах у Польщі археологи знайшли скарби XVIII століття, пов’язаний з відомим аферистом Антонієм Яцевичем. Він вигадав схему цілющих здібностей, наділену благословенням Діви Марії, повідомляє Успіх in UA.

У той час, коли Яцевич діяв, Республіка Польща переживала великий спалах чуми від 1708 до 1712 року.

Свентокшиські гори мали важливе релігійне значення і отримали назву “гори Святого Хреста” через реліквії з монастиря на Лисій Горі. Вони вважалися частинами хреста, на якому розп’яли Ісуса Христа.

Скит Яцевича у цих горах став місцем надії для тих, хто шукав врятунок від руйнівної чуми. Люди масово стікалися до нього, вірячи в його претензії на зв’язок з Богом. Його харизма і хитрість зробили його обману прибутковим бізнесом, і він отримував щедрі пожертви.У Польщі знайшли скарби XVIII століття

Яцевич перетворив свій скит на фортецю, яку охороняли озброєні люди. Проте його маніпуляції не залишились непоміченими владою. Після арешту і подальшої втечі з в’язниці він продовжував свої шахрайські дії, доки його не затримали і не засудили до довічного ув’язнення.

Після століть, натхненні легендами про вчинки Яцевича, група дослідників з отриманням дозволу від органів охорони природи провела пошукові роботи в місцевості. Там виявила скарб монет, які датуються XVII-XVIII століттями.

Серед цих монет був золотий гамбурзький дукат 1648 року, що мав на собі зображення Богородиці з маленьким Ісусом. Ймовірно, використовувався як медальйон. Дослідники припускають, що знайдені предмети могли бути пожертвами, які люди зробили Яцевичу в обмін на його “цілющі” послуги.

Зараз цей скарб знаходиться під опікою Історико-археологічного музею і чекає подальшого дослідження та аналізу. Дослідники сподіваються, що вивчення цих артефактів розкриє більше таємниць про минуле цього регіону, повідомив Войцех Сіудовський з Воєводського управління охорони пам’яток у Кельце.

Як придбати квитки на поїзд Київ – Варшава https://uineu.org/2024/05/09/yak-prydbaty-kvytky-na-poyizd-kyyiv-varshava/

60% стартапів збираються переїхати в Польщу https://uineu.org/2024/05/09/60-startapiv-zbyrayutsya-pereyihaty-v-polshhu/

В Польщі 13 осіб звинувачують за торгівлю кокаїном https://uineu.org/2024/05/09/v-polshhi-13-osib-zvynuvachuyut-za-torgivlyu-kokayinom/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *