Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Уряд Німеччини критикує закон про “іноагентів” у Грузії

0
2 місяці ago
Уряд Німеччини критикує закон про іноагентів у Грузії

Уряд Німеччини критикує закон про “іноагентів” у Грузії

Уряд Німеччини висловив своє рішуче неодобрення ухваленню спірного закону “Про прозорість іноземного впливу” в Грузії. За інформацією “Європейської правди”, це було заявлено заступником речника німецького уряду, Вольфгангом Бюхнером, якого процитував Tagesspiegel.

Уряд Німеччини критикує закон про іноагентів у Грузії
Уряд Німеччини критикує закон про іноагентів у Грузії

Уряд Німеччини сподівається, що влада Грузії перегляне свою позицію щодо цього спірного закону, враховуючи свої зобов’язання, які вона взяла на себе ще у 2023 році, щоб однозначно відкликати його, за словами Бюхнера.

Він додав, що Німеччина ділить занепокоєння тим, що прийняттям цього закону грузинський уряд віддаляється від мети вступу до Європейського Союзу. Однак, за його словами, Берлін продовжує підтримувати Грузію на її шляху до ЄС.

“Ми все ще вважаємо цей шлях можливим. Але це пов’язано з чіткими вимогами, які має виконати кожен кандидат. І не буде жодних винятків”, – зауважив Бюхнер.

Як відомо, 14 травня грузинський парламент ухвалив цей спірний закон у третьому і заключному читанні. Після голосування поліція почала розганяти протестувальників, що призвело до сутичок та затримань. Попередньо депутати також суперечили під час обговорення законопроекту.

Через схожість з російським законом про “іноагентів” ініціатива “Грузинської мрії” – партії, яка перебуває при владі, – викликала сувору критику з боку західних країн і частини грузинського суспільства, що призвело до регулярних протестів біля будівлі парламенту.

Вам також буде цікаво:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *