Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як іноземцю отримати кредит на житло

0
2 місяці ago
Як іноземцю отримати кредит на житло

Як іноземцю отримати кредит на житло в Польщі: умови кредитування, необхідний пакет документів та міфи.

Мрія про власне помешкання – це бажання багатьох. Це не лише гарантія стабільності, а й вигідне інвестування в майбутнє. Особливо важливо мати власне житло для тих, хто планує переїхати за кордон або проводити там тривалий час.

В Міністерстві внутрішніх справ та адміністрації Польщі зауважують, що останнім часом іноземці стали активними на ринку нерухомості в країні. Українці становлять близько 2/3 всіх іноземних покупців. Це призвело до зростання популярності іпотечних кредитів для іноземців в Польщі.

Як іноземцю отримати кредит на житло у Польщі:Як іноземцю отримати кредит на житло

 • наявність чинного трудового договору або довідки з місця роботи;
 • особливий акцент приділяється тим, хто має трудовий договір (Umowa o pracę). У такому випадку банки аналізують інформацію про роботодавця. Якщо це велика та відома компанія, шанси на отримання іпотеки зростають, порівняно з працівниками менших фірм з обмеженим капіталом та невеликим штатом працівників;
 • особа повинна мати щонайменше 6 місяців стажу за трудовим договором, а також ще стільки ж часу до завершення договору. Або мати трудовий договір на невизначений термін;
 • працевлаштування на підставі цивільно-правового договору доручення. Умови для таких заявників трохи жорсткіші. Особа повинна працювати для конкретного роботодавця протягом 12 місяців і мати підписаний з ним договір на такий же період (мінімум 1 рік);
 • наявність стабільного й достатньо високого щомісячного доходу. Якщо протягом року заробітня плата була низькою або відсутня, банк може відмовити в кредиті.
 • ті, хто працюють на умовах договорів підряду (Umowy o dzieło), які зазвичай є тимчасовими, не мають права на іпотечний кредит.

Кінцеве рішення про видачу кредиту залишається за банком. Деякі фінансові установи можуть розглянути заявку особи, яка має підписаний з фірмою контракт чи займається самозайнятістю, але це виняток із загальних правил.

Необхідні документи для іноземця, який хоче отримати іпотечний кредит

Перш за все, для того щоб мати можливість отримати кредит на придбання житла в Польщі, важливо мати стабільні та законні доходи в країні. Окрім цього, необхідні такі документи:

 • дозвіл на перебування в країні, такий як Karta stałego pobytu, Karta czasowego pobytu або Karta rezydenta długoterminowego UE. Головна вимога полягає в тому, щоб термін дійсності цієї посвідки був не менше 24 місяців з моменту отримання кредиту.
 • Прописка в Польщі, яку можна отримати в місцевій адміністрації на основі підписаного договору оренди житла.
 • Номер PESEL – це ідентифікаційний номер особи, який видається на підставі прописки. Він може бути отриманий одночасно з отриманням прописки в відділах місцевих адміністрацій.
 • Закордонний паспорт.
 • Активний банківський рахунок в одному з польських банків, краще в тому, де заявник планує отримати іпотечний кредит.
 • довідка про доходи з місця роботи, а також додаткові гарантії, які деякі банки можуть вимагати. Це необхідно для підтвердження платоспроможності.

Отримання іпотечного кредиту для іноземця: важливі деталі

 • Що стосується необхідних документів для отримання іпотечного кредиту в Польщі, то, зокрема, важливо мати хорошукредитну історію в країні. Це може стати додатковим плюсом.
 • Також іпотечні консультанти рекомендують спробувати оформити споживчий кредит та вчасно його виплачувати, або отримати кредитну картку в банку, де особа обслуговується. Це може допомогти покращити кредитну історію перед банком.
 • Фінансові аналітики, які розглядають заявки на іпотечні кредити, також звертають увагу на кілька інших критеріїв, включаючи освіту, посаду у фірмі, кількість членів сім’ї, а для іноземців — тривалість перебування у країні.
 • Одним із можливих нюансів при отриманні іпотечного кредиту для іноземців в Польщі може бути потреба в більшому початковому внеску. Для більшості клієнтів мінімальний внесок становить 10% від вартості нерухомості, але для іноземців ця вимога може бути більш жорсткою.
 • Додаткові витрати можуть виникнути, якщо особа вирішить купити нерухомість у прикордонній зоні, що потребуватиме додаткових дозволів від Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі. На щастя, при покупці житла у неприкордонних зонах такі дозволи не потрібні.

Міф про гірші умови кредитування іноземців

В польських банках стверджують, що отримати відмову у іпотечному кредитуванні або заплатити вищу кредитну ставку лише через відсутність польського паспорту — це міф. Будь-яка особа, незалежно від громадянства, може отримати кредит на житло та розглядається банком як рівноправний клієнт.

Основним критерієм для надання кредиту на житло є фінансова спроможність та підтвердження тривалого зв’язку з Польщею (шлюб з громадянином Польщі, наявність дозволу на перебування тощо).

Якщо іноземець підготує повний пакет документів, надасть банку всі необхідні гарантії своєї платоспроможності та серйозних намірів, то отримає кредит за тими ж умовами, що й громадянин Польщі — без підвищених кредитних ставок та додаткових страхових внесків.

Поляки повністю розблокували кордон https://uineu.org/2024/04/30/polyaky-povnistyu-rozblokuvaly-kordon/

 Польща планує знизити тарифи на електроенергію https://uineu.org/2024/05/01/polshha-planuye-znyzyty-taryfy-na-elektroenergiyu/

 Через протести фермери забули оновити трактори https://uineu.org/2024/05/01/cherez-protesty-fermery-zabuly-onovyty-traktory/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *