Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Угода про гарантії безпеки України та Польщі

0
2 місяці ago
Угода про гарантії безпеки України та Польщі

Угода про гарантії безпеки України та Польщі:  сторони працюють над її проєктом.  Про це повідомив посол України в Польщі Василь Зварич в інтервʼю Радіо Свобода.

Посол зазначив, що нещодавно перший заступник міністра України Андрій Сибіга відвідав Варшаву і приділив багато уваги цьому питанню.

“Ми не бачимо зволікань, а лише дуже серйозний та ретельний підхід польської сторони до змісту цієї угоди. Я впевнений, що найближчим часом ми будемо мати ще одну країну-підписанта таких угод”, – сказав Зварич.

Угода про гарантії безпеки України та Польщі: коли очікувати

За словами дипломата, зараз у Польщі триває міжвідомче погодження тексту угоди, і в найближчі дні цей проєкт буде передано українській стороні. Після цього розпочнуться безпосередні переговори щодо змісту документа. “Це нормальний процес дипломатичної роботи. Ми повинні узгодити текст, і ми запропонували польській стороні наші елементи та очікування щодо того, що, на нашу думку, має бути відображено в угоді”, – додав Зварич.

Посол України в Польщі Василь Зварич вважає, що угода з Польщею буде амбітною, оскільки Польща є найближчим сусідом України і вже значно допомагає у військовому плані. Зварич зазначив, що Польща передала Україні військової допомоги на майже 4 мільярди євро.

“Робота величезного логістичного хабу в Ясьонці, навчання наших військових – це лише частина того, що Польща вже робить без угоди про гарантії. Інші країни прописують такі елементи, а Польща вже реалізує їх, але ми це ще закріпимо на папері”, – зазначив посол.

Зварич додав, що підписання угоди забезпечить чіткий алгоритм дій у разі прямої загрози безпеці як Україні, так і Польщі.

9 лютого в Польщі розпочався страйк фермерів, організований профспілкою “Солідарність”. Вони блокували пункти пропуску, дороги та автомагістралі в окремих воєводствах.

Протестувальники виступають не лише проти імпорту сільськогосподарської продукції з України, але й проти європейської аграрної політики, зокрема впровадження “зеленого ладу”, який включає низку екологічних і кліматичних вимог. Серед їхніх вимог також є підтримка тваринництва.

Польща прогнозує зростання поставок зброї Україні https://uineu.org/2ha-prognozuye-zrostannya-postavok-zbroyi-ukrayini/

“Дію” зв’яжуть з mObywatel: нові послуги https://uineu.org/2024/05/14/diyu-zvyazhut-z-mobywatel-novi-poslugy/

Масовий від’їзд українців військового віку з Польщі https://uineu.org/2024/05/14/masovyj-vidyizd-ukrayincziv-vijskovogo-viku-z-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *