Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Бундестаг послаблює суворі обмеження на прізвища

0
2 місяці ago
Бундестаг послаблює суворі обмеження на прізвищаБундестаг послаблює суворі обмеження на прізвища

Бундестаг послаблює суворі обмеження на прізвища

Бундестаг схвалив плани щодо послаблення суворих обмежень на прізвища. Німецький парламент у п’ятницю схвалив плани щодо послаблення суворих обмежень на прізвища. Як пише “Європейська правда”, про це повідомляє AP. Реформа цих правил у Німеччині має набути чинності на початку травня 2025 року після ухвалення верхньою палатою парламенту – Бундесратом, яка представляє уряди 16 земель країни. Наразі батьки зобов’язані давати дітям одне зі своїх прізвищ. Один із партнерів у подружній парі, але не обидва, може додати до свого прізвища ім’я іншого партнера.

Бундестаг послаблює суворі обмеження на прізвища
Бундестаг послаблює суворі обмеження на прізвища

Реформа дозволить обом партнерам взяти подвійне прізвище, з дефісом або без нього, і їхнім дітям також взяти це прізвище. Батькам також буде дозволено давати дітям подвійне прізвище. Нові правила, як і раніше, не дозволятимуть прізвища, які є більш ніж двоскладовими. Законодавство також полегшить пасинкам і падчеркам або дітям розлучених батьків зміну прізвищ та дозволить використовувати гендерно адаптовані форми прізвища для людей з іменами з мов, в яких це є поширеним. Зміна піде на користь лужичанам – корінній слов’янській меншині на південному сході Німеччини.

Традиційні імена залишаються?

Це також дозволить використовувати традиційні для фризької меншини ім’я по батькові та ім’я по матері. Осучаснення законодавства про імена та прізвища було однією з обіцянок нинішньої урядової коаліції в Німеччині після приходу до влади наприкінці 2021 року. Минулого року Міністерство юстиції Німеччини запропонувало проєкт змін до закону про подружні імена та імена при народженні, який дасть членам подружжя більше свободи у зміні прізвищ та їхнього передання дітям.

Водночас комітет із правових питань Національної ради (нижньої палати парламенту) Швейцарії схвалив законопроєкт, який передбачає можливість надання дітям подвійного прізвища – це право скасували у 2013 році. Бундестаг, німецький парламент, у п’ятницю схвалив плани щодо послаблення суворих обмежень на прізвища. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на AP.

Які будуть тепер імена та прізвища?

Ця реформа повинна набути чинності на початку травня 2025 року після її ухвалення Бундесратом, верхньою палатою парламенту, яка представляє уряди 16 земель Німеччини. За нинішніми правилами, батьки зобов’язані давати дітям одне зі своїх прізвищ. Один із партнерів у шлюбі може додати до свого прізвища ім’я іншого партнера, але не обидва.

Реформа дозволить обом партнерам взяти подвійне прізвище, з дефісом або без нього, і їхнім дітям також взяти це прізвище. Батькам також буде дозволено давати дітям подвійне прізвище. Нові правила не дозволятимуть прізвища, які є більш ніж двоскладовими.

Законодавство також полегшить зміну прізвищ для пасинків і падчерок або дітей розлучених батьків та дозволить використовувати гендерно адаптовані форми прізвища для людей з іменами з мов, де це поширено. Це піде на користь лужичанам – корінній слов’янській меншині на південному сході Німеччини.

Крім того, буде дозволено використовувати традиційні для фризької меншини імена по батькові та по матері. Осучаснення законодавства про імена та прізвища було однією з обіцянок нинішньої урядової коаліції в Німеччині після приходу до влади наприкінці 2021 року.

Минулого року Міністерство юстиції Німеччини запропонувало проєкт змін до закону про подружні імена та імена при народженні, який дасть подружжям більше свободи у зміні прізвищ та їхнього передання дітям. Водночас комітет із правових питань Національної ради Швейцарії схвалив законопроєкт, який дозволить надавати дітям подвійне прізвище – це право було скасовано у 2013 році.

Раніше ми писали:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *