Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Партія Шольца закликала до захисту неба України

0
2 місяці ago
Партія Шольца закликала до захисту неба УкраїниПартія Шольца закликала до захисту неба України

Партія Шольца закликала до захисту неба України

У партії Шольца закликали до захисту неба України з території НАТО. У Соціал-демократичній партії Німеччини, яку очолює канцлер Олаф Шольц, з’явилися заклики до участі західних військ у захисті України від російських повітряних ударів.

Партія Шольца закликала до захисту неба України
Партія Шольца закликала до захисту неба України

Експерт з питань оборони СДПН Джо Вайнгартен, в інтерв’ю виданню Spiegel, висловив думку про необхідність допомоги українським збройним силам у відбитті повітряних атак Росії, зокрема за підтримки Німеччини. Вайнгартен наголосив на важливості розміщення німецьких зенітних ракетних військ на території НАТО поблизу українського кордону. Це потрібно щоб захистити повітряний простір над Західною Україною за допомогою систем Patriot.

Яка думка у Вайнгартена?

Він підкреслив, що зважаючи на інтенсивні російські обстріли, простої поставки систем протиповітряної оборони та боєприпасів у прифронтові регіони недостатньо. Обмежені ресурси української ППО могли б використовуватися більш ефективно, якби країни НАТО забезпечили безпеку повітряного простору на заході України. Вайнгартен зазначив, що для цього не потрібно розміщувати західні війська на території України, а варто звернутися до сусідніх країн, таких як Польща, Словаччина та Угорщина.

Однак, лідер парламентської фракції СДПН Рольф Мютценіх виступив проти захисту повітряного простору України з боку НАТО, заявивши, що парламентська фракція СДПН цього не підтримає. Незважаючи на це, вперше з такою пропозицією виступили й інші депутати СДПН. Вайнгартен попередив, що Україна також захищає німецьку свободу, тому відмовлятися від допомоги зараз не можна.

Андреас Шварц про ахіллесовою п’яту армії

Інший член парламентської групи, Андреас Шварц, назвав протиповітряну оборону “ахіллесовою п’ятою” української армії, підкреслюючи, що в Україні не вистачає систем і ракет для захисту важливої інфраструктури та населення. Він вважає, що необхідно розглядати альтернативи, включаючи оборону України з боку країн-членів НАТО.

Депутати від інших коаліційних партій, таких як Зелені і Вільні демократи, раніше також висловлювали підтримку ідеї захисту західних регіонів України з території НАТО. Однак, федеральний уряд Німеччини відкидає можливість участі НАТО у протиповітряній обороні України.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс запропонував, щоб західні країни відправили в Україну своїх військових інструкторів для навчання українських військових на місці та захисту їх від російських атак додатковими системами ППО.

Рекомендуємо також переглянути слідуючі новини:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *