Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Шмідт провів “перформанс” під посольством Польщі в Мінську

0
2 місяці ago
Шмідт провів "перформанс" під посольством Польщі в Мінську

Шмідт провів “перформанс” під посольством Польщі в Мінську – деталі у статті.

Польський суддя Шмідт провів “перформанс” під посольством Польщі в Мінську. Інформацію про це оприлюднило білоруське пропагандистське агентство БелТа у п’ятницю, 17 травня.

Шмідт прибув до Білорусі 6 травня і звернувся за політичним притулком. Він стверджував, що в Польщі переслідувався та отримував загрози через свою самостійну політичну позицію. Він також висловив незгоду з політикою Варшави стосовно країн-агресорів Росії та Білорусі. Польський суддя також активно виступав у білоруських та російських ЗМІ, повторюючи тези кремлівської пропаганди.

17 травня Шмідт намагався передати консулу заяви на ім’я міністерства юстиції та генерального прокурора Польщі, які містять звинувачення у порушенні законів та Конституції.

“Мені довелося просто кинути це в поштову скриньку. Це було непросто, оскільки скринька була закрита. Але я якось зміг вкинути ці заяви. Я не знаю, якою буде реакція польського уряду. Мене хвилює, що їх можуть просто викинути на смітник і все це обернеться”, – заявив він.

У Польщі 16 травня оголосили Шмідта у розшук. Зараз прокуратура, яка веде розслідування щодо колишнього судді, аналізує підстави для звернення до суду з проханням видачі європейського ордера на арешт.

У прокуратурі Польщі стверджують, що Шмідта звинувачують у співробітництві з російськими та білоруськими спецслужбами. Йому приписують передачу секретної інформації та участь у діяльності іноземних спецслужб, що мали негативний вплив на Польщу. У відомстві відзначили, що ці дії мали на меті підірвати міжнародну репутацію Польщі та створити внутрішню напругу.

Заяви Шмідта активно використовуються російською та білоруською пропагандою. Журналісти пишуть, що білоруські державні ЗМІ майже одночасно заявили про його прохання щодо політичного притулку 6 травня. Після цього польський екссуддя виступив на пресконференції та з’явився у ефірі російського пропагандиста Володимира Соловйова.

Основні його заяви на пропагандистських ресурсах стосуються того, що Польщу нібито налаштовують проти миролюбних Білорусі та Росії. Що полякам не розповідають правду про Білорусь та Росію, а в Білорусі все, за його словами, добре.

Пожежі у Польщі: причетність іноземних держав https://uineu.org/2024/05/17/pozhezhi-u-polshhi-prychetnist-inozemnyh-derzhav/

Український фермер побудував сучасну ферму https://uineu.org/2024/05/20/ukrayinskyj-fermer-pobuduvav-suchasnu-fermu/

У Польщі перевіряють працевлаштованих українців: https://uineu.org/2024/05/20/u-polshhi-pereviryayut-praczevlashtovanyh-ukrayincziv/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *