Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

У Польщі вводять нову систему контролю іноземців

0
2 місяці ago
У Польщі вводять нову систему контролю іноземців

У Польщі вводять нову систему контролю іноземців: кого це стосується?

У Польщі вводять нову систему контролю іноземців, що може призвести до призупинення виплат для українців.

Згідно з повідомленням заступника голови Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Мацея Дущика, пільги іноземцям, які виїжджають з Польщі, будуть тимчасово зупинені. Нова система також стосуватиметься українців, що перебувають в країні.

Під час виступу у Сеймі Дущик зазначив, що в країні буде запущена ІТ-система, яка буде використовувати дані з системи ZUS (управління соціального страхування). Ця система буде комплексною і дозволить автоматично призупиняти пільги для будь-якого іноземця, який отримує їх у Польщі, коли він або вона виїжджає в іншу країну.

“Закон є тимчасовим і діє до кінця вересня 2025 року. У нас є можливість оперативно впровадити ІТ-систему для перевірки проживання в Польщі через ZUS. Ми розробили систему, яку плануємо запустити найближчими місяцями. Ми хочемо відповісти на виклики, пов’язані з усіма іноземцями, що отримують пільги в Польщі”, – пояснив чиновник.

Впровадження системи перевірок та призупинення виплат пільг порушникам очікується приносити великі економічні вигоди для Польщі через велику кількість людей, які виїжджають з країни.

Українцям, які знаходяться у Польщі, не слід виїжджати з країни на тривалий термін. Це може призвести до втрати PESEL UKR та всіх пов’язаних з ним прав. Однак у випадку втрати захисту існує можливість його відновлення.Для цього потрібно звернутись з заявою до органів місцевої влади та пояснивши причини відсутності в країні. Рішення про відновлення захисту може прийняти конкретний чиновник.

Українським біженцям слід вивчати польську мову. Вона нескладна для українців, адже доступні безкоштовні курси у різних центрах та навчальних закладах. Українським біженцям, які шукають легальну роботу у Польщі, не варто очікувати високої зарплати. За умови, що вони не володіють польською або англійською мовами, У середньому такі працівники отримують близько 800 євро на місяць. За важку фізичну працю заробітна плата може становити від 3200 до 3800 злотих. Мінімальна заробітна плата в Польщі наразі складає 4,24 тисяч злотих.

Способи грошових переказів з Польщі https://uineu.org/2024/05/17/sposoby-groshovyh-perekaziv-z-polshhi/

Злетів найбільший у світі літак у Польщі https://uineu.org/2024/05/17/zletiv-najbilshyj-u-sviti-litak-u-polshhi/

PKP Cargo виходить зі спонсорських угод https://uineu.org/2024/05/17/pkp-cargo-vyhodyt-zi-sponsorskyh-ugod/

Поляки мають бути нагороджені Нобелівською премією https://uineu.org/2024/05/17/polyaky-mayut-buty-nagorodzheni-nobelivskoyu-premiyeyu/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *