Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Завершення виплат 40+ в Польщі

0
2 місяці ago
Завершення програми 40+ в Польщі

Завершення програми 40+ в Польщі з липня 2024 року призведе до складнощів для багатьох українських мігрантів.

З травня цього ж року українці в Польщі можуть подавати заявки на нову фінансову допомогу, яка дозволить частково компенсувати витрати на проживання.

Ця нова програма фінансової підтримки у 2024 році дає українцям в Польщі можливість отримати допомогу та переїхати з хостелів та інших місць колективного проживання до повноцінного житла.

За офіційними даними, з 1 липня 2024 року відбудеться завершення програми 40+ в Польщі. Це означає, що мігранти, які раніше отримували щоденну компенсацію на проживання та харчування, більше не матимуть такої можливості. Це рішення ставить перед українцями в Польщі складний вибір.

У другій половині 2024 року зміниться і порядок отримання часткової компенсації за проживання та харчування в центрах колективного розміщення. Одним із варіантів буде програма “Крок додому”, яка надає додаткові можливості отримання фінансової допомоги українцям, що проживають в Польщі.

Нова програма підтримки оренди житла не може повністю замінити програму 40+ в Польщі для українських мігрантів.

Хоча очікуються зміни в системі підтримки українських мігрантів у Польщі, зокрема у сфері проживання, нова програма “Крок додому” може стати лише частковою компенсацією.

Ця нова фінансова допомога дозволить українським мігрантам в Польщі отримати кошти для довгострокової оренди житла.

Програма спрямована на українських мігрантів, які:

  • мешкали в Україні до 24 лютого 2024 року,
  • прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року,
  • мають законний статус у Польщі та планують проживати та орендувати житло протягом 12 місяців,
  • можуть підтвердити мінімальний дохід сім’ї,
  • належать до соціально вразливих груп.

Заявки рекомендується подавати їх не пізніше, ніж за 31 день до запланованої дати початку оренди житла. Особи, які вже отримують виплати за програмою 40+ або перебувають у центрах колективного проживання, також можуть подавати заявки на участь у програмі. Організатори зауважують, що через велику кількість заявок, термін їх розгляду може перевищувати 7 днів уже у травні 2024 року.

Відповідно до умов програми “Крок додому”, допомогу з оплати проживання в першу чергу отримуватимуть вимушені мігранти з України у Польщі, які проживають у таких воєводствах:

  • Підляське, Любуське, Вармінсько-Мазурське, Сілезьке, Свєнтокшиське, та Куявсько-Поморське, які мають сукупний дохід не менше 3000 злотих на місяць.
  • Лодзьке, Мазовецьке (крім Варшавської агломерації), Західнопоморське, Опольське та Великопольське, де можуть підтвердити щомісячний дохід домогосподарства у розмірі щонайменше 3500 злотих.
  • Малопольське, Люблінське, Нижньосілезьке та Підкарпатське, де дохід на місяць становить від 4000 злотих.
  • Варшавська агломерація та Поморське воєводство, де мають щомісячний сукупний дохід щонайменше 4500 злотих.

До цих сум враховуються не лише заробітки, а й соціальні та сімейні виплати, включаючи допомогу на виховання дітей 800+ в Польщі. Навіть без офіційного працевлаштування виплати, які отримують українці на дітей або осіб з інвалідністю, можуть забезпечити необхідний рівень щомісячних доходів для участі у програмі.

Організатори також планують перевірку рівня доходів заявників за останні три місяці перед поданням заявки. Відмова надати документи, що підтверджують доходи в Польщі, може призвести до відмови в участі у програмі.

Повний перелік умов участі доступний за посиланням.

Для реєстрації заявки на отримання фінансової допомоги потрібно заповнити реєстраційну анкету, вказавши контактні дані, місце проживання, планований термін перебування у Польщі та інші необхідні відомості.

У Польщі перевіряють працевлаштованих українців: https://uineu.org/2024/05/20/u-polshhi-pereviryayut-praczevlashtovanyh-ukrayincziv/

Шмідт провів “перформанс” під посольством Польщі в Мінську https://uineu.org/2024/05/20/shmidt-proviv-performans-pid-posolstvom-polshhi-v-minsku/

Поляки ще можуть відновити акції протестів https://uineu.org/2024/05/20/polyaky-shhe-mozhut-vidnovyty-akcziyi-protestiv/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *