Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Німеччина підтримує США з фінансування України

0
2 місяці ago
Німеччина підтримує США з фінансування УкраїниНімеччина підтримує США з фінансування України

Німеччина підтримує США з фінансування України

Німецькі посадовці готові підтримати план США щодо використання майбутніх доходів, отриманих від заморожених російських активів. Вони в основному знаходяться в Європі, для підтримки України у розмірі 50 мільярдів доларів. Про це пише “Європейська правда” з посиланням на джерела Bloomberg.

Німеччина підтримує США з фінансування України
Німеччина підтримує США з фінансування України

Схвалення Німеччини може стати важливим кроком для наближення Вашингтона і його союзників до нового значного пакета допомоги Україні. Офіційні особи США та ЄС заявляють, що пропозиція США набирає підтримки і стане головною темою переговорів. Зустріч буде між міністрами фінансів та керівниками центральних банків країн “Групи семи”. Вони зберуться в італійській Стрезі на щорічну зустріч, що розпочнеться у четвер.

Проте, німецькі посадовці не очікують остаточного рішення до зустрічі лідерів G7, яка відбудеться 13-15 червня, а реалізація плану, ймовірно, почнеться не раніше наступного року. Питання використання заморожених активів стало особливо актуальним через невизначеність навколо майбутніх виборів у США.

Які активи РФ заблоковані?

У відповідь на вторгнення в Україну в лютому 2022 року країни “Групи семи” заблокували близько 280 мільярдів доларів активів російського центрального банку. Більшість цих активів зберігається в Європі, зокрема в бельгійському кліринговому центрі Euroclear. Протягом багатьох місяців США наполягали на використанні цих активів для допомоги Україні. Варіанти включали прямий арешт і передачу коштів Україні або використання їх як заставу для кредитів.

Деякі європейські країни зустріли ці пропозиції зі скептицизмом. Франція та Німеччина висловлювали занепокоєння щодо впливу таких кроків на фінансову стабільність та привабливість євро як резервної валюти, а також щодо законності цих заходів. Остання пропозиція США отримала більш позитивну реакцію в європейських столицях, включаючи Берлін, оскільки передбачає використання лише відсотків, що генеруються активами, без арешту основної суми.

Що вирішили країни ЄС?

Країни ЄС вже погодилися використовувати цей потік доходів, оподатковуючи його за ставкою, близькою до 100%, і перераховувати ці кошти Україні двічі на рік. Угода G7 замінить цю домовленість. Очікується, що ці активи генеруватимуть близько 5 мільярдів євро щорічно. Згідно з пропозицією, що обговорюється, G7 оцінить, скільки цей дохід приноситиме протягом певної кількості років, і надасть цю суму Україні авансом.

Остаточний розмір пакета допомоги залежатиме від термінів погашення боргу та тривалості заморожування активів, але офіційні особи кажуть, що він може становити до 50 мільярдів доларів. Як і хто буде управляти цією сумою, є однією з деталей, що ще обговорюються.

Як думають у США?

США сподіваються, що всі уряди G7 або принаймні частина з них візьмуть участь у наданні авансового кредиту, але офіційні особи заявили, що Вашингтон готовий взяти на себе всю суму кредиту самостійно, якщо ЄС надасть достатні зобов’язання щодо того, що активи залишаться замороженими, а кредит буде погашений.

Міністр юстиції України Денис Малюська зазначив, що очікувані 3 мільярди євро щорічних надходжень від заморожених російських активів, які Європейський Союз передаватиме Києву, є недостатніми для покриття потреб України.

Вас також зацікавить:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *