Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114
Польща посилює власні кордони - U-in-EU
Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща посилює власні кордони

0
10 місяців ago
Польща посилює власні кордони

Польща посилює власні кордони: які причини

Військовий аналітик Полко пояснив, які були наміри Путіна стосовно України та чому Польща посилює власні кордони. У зв’язку зі зростаючою “гібридною війною” у формі нелегальної міграції з Білорусі, Польща анонсувала наступний етап зміцнення східних кордонів.

Недавно прем’єр-міністр Дональд Туск оголосив про плани будівництва оборонних споруд уздовж усього східного кордону, а також модернізацію існуючого паркану на польсько-білоруській межі.

За інформацією прикордонної служби, протягом 15–16 травня на цьому відрізку кордону зафіксували 604 випадки нелегальних спроб перетнути кордон, при цьому затримали шістьох мігрантів. Під час спроб прориву кордону нелегали кидають у прикордонників каміння та гілки. Намагаються перелізти через огорожу або використовують автомобільні домкрати для розтискування прутів.

“Щодня ми стикаємося з сотнями спроб перетнути кордон, і це вже не стосується біженців. У 80 випадках з 100 мова йде про організовані групи молодих чоловіків віком від 18 до 30 років, які виявляють дуже агресивну поведінку”, – зазначив Дональд Туск.

Більшість поляків вважає необхідним ущільнити східний кордон. Згідно з опитуванням, проведеним IBRiS для Radio ZET та опублікованим кілька днів тому, 83,9% мешканців Польщі висловили підтримку зміцнення кордонів з Білоруссю та Росією.

Чи загострилися загрози та тиск з боку Мінська та Кремля останнім часом? Які заходи зміцнення меж Польщі потрібно вживати? Про це Радіо Свобода розпитало у генерала польських військ, офіцера повітряно-десантних військ і військ спеціального призначення Романа Полка.

Генерал пояснив, що для зміцнення східної частини кордону планують будівництво фортифікаційних споруд.  Це буде поєднання фізичних бар’єрів та електронного захисту. Мета полягає в полегшенні роботи прикордонників та уникненні необхідності залучення додаткових військових сил на кордон для підтримки діяльності прикордонної служби. Ці заходи спрямовані на полегшення роботи служб, але вони не вирішують проблему повністю.

Щодо конкретних заходів для зміцнення кордону з Росією і Білоруссю Полко рекомендує встановити охороннуї смугу, де всередині такого сучасного огородження можна ефективно патрулювати. Це забезпечить безпеку як для природи, так і для мешканців території. Також важливий тиск на Білорусь з боку ООН з метою уникнення використання людей у жорстоких маніпуляціях, які часто призводять до трагедій.

Ідею замінування кордону аналітик вважає абсурдом. Росія і Білорусь не мають можливостей для протистояння НАТО. Загрози, про які можна говорити в майбутньому, це скоріш удари маневруючих ракет. Встановлення мін не вирішить проблему, а лише створить додаткові небезпеки, зокрема для цивільного населення та тварин. Треба пам’ятати, що використання протипіхотних мін, згідно з міжнародними конвенціями, заборонене.Польща посилює власні кордони

Чи стала загроза з боку Білорусі і Росії більш реальною?

Роман Полко каже, що ця загроза завжди була актуальною. “Прикордонна війна”, розпочалася три роки тому, і вже тоді було зрозуміло, що російська сторона використовує Білорусь для відволікання Європи, використовуючи “ковід” та мігрантів. Путін сподівався повністю захопити Україну та зробити з неї щось подібне до Білорусі – “незалежну” державу, що контролюється Кремлем.

Оцінка потенційної загрози російського нападу на Польщу чи країни Балтії.

“Важливо не дозволити страху паралізувати нас. Як казав Франклін Рузвельт, страх – це те, що маємо найбільше боятися, бо він може викликати параліз і не надихати на дії. Тому потрібно реалістично оцінити цю загрозу, яка вже зафіксована в нормативних документах НАТО” – наголосив генерал.

Польщі треба діяти ефективно, щоб уникнути агресивних нападів.

Росія утворює значну загрозу. Якщо б у неї було більше ресурсів, вона, можливо, атакувала б навіть такі країни, як Фінляндія та Швеція, які нещодавно приєдналися до НАТО. Але відомо, що ресурси Росії, як людські, так і військові, виснажені через війну в Україні.

Росія не є країною зі значним населенням, як Індія. Навіть у такій великій країні може виникнути дефіцит людських ресурсів, якщо їх використовувати як “гарматне м’ясо”.

Деякі пророкують, що Росія атакуватиме Європу, Польщу впродовж наступних 3-5 років. Але варто більше боятися терористичних, диверсійних, гібридних атак, а не прямих нападів. Ми вже програли кібервійну, інформаційну війну, тому наша відповідь має бути у навчанні суспільства та захисті від впливу “п’ятої колони”.

Перевірка студентів у Польських університетах https://uineu.org/2024/05/16/perevirka-studentiv-u-polskyh-universytetah/

Як іноземцю отримати кредит на житло https://uineu.org/2024/05/16/yak-inozemczyu-otrymaty-kredyt-na-zhytlo/

Рекорд у експорті лохини до Польщі https://uineu.org/2024/05/16/rekord-u-eksporti-lohyny-do-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *