Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Відносини молоді Польщі та України

0
2 місяці ago
Відносини молоді Польщі та України

Відносини молоді Польщі та України: друзі чи вороги – результати опитування

Відносини молоді Польщі та України: як молоді люди Польщі та України ставляться одна до одної. За результатами соціологічного опитування, жоден молодий українець не вважає поляків своїми ворогами, проте лише 8% поляків розглядають українців як друзів.

Польський Центр Діалогу ім. Юліуша Мєрошевського провів порівняльне соціологічне дослідження “Стабільність проти невизначеності”. Соціологи досліджували настрої та цінності молоді, а також рівень симпатій у відносинах між поляками та українцями. Респондентами опитування, яке проводилося на території обох країн наприкінці 2023 року, стали українці та поляки віком від 16 до 26 років.

Про результати дослідження повідомив портал для українців у Польщі “Наш вибір”.

На запитання про ставлення інших країн до їхньої батьківщини, українці та поляки вказали на ворожість з боку Росії та Білорусі. Щодо ставлення їхніх держав одна до одної, 75% українців вважають, що Польща ставиться прихильно до України. Протилежно, лише третина поляків (34%) вважають, що Україна прихильно ставиться до Польщі.

Відповідно до запитань про ставлення до своїх сусідів в Польщі та Україні, 24% українців вважають поляків “друзями”. Тоді як лише 8% польських респондентів назвали українців такими. Натомість 16% поляків вважають українців “ворогами”, але жоден український респондент не висловив такого ставлення до поляків.

Майже половина (48%) молодих українців оцінюють відносини між Україною та Польщею як добрі. Такий же відсоток поляків вважають відносини між країнами нейтральними, тоді як лише 23% оцінюють їх як добросусідські.

Соціологи також вивчили, як молодь обох країн ставиться до вступу України до ЄС та НАТО.

Україна має підтримку вступу до Євросоюзу (82%) та Північноатлантичного альянсу (85%). Проте в Польщі ці підтримки нижчі: 51% молодих поляків підтримують вступ України до ЄС, проти висловилися 27%.

Приєднання України до НАТО підтримали 54% польських респондентів, але 25% висловилися проти.

Під час співбесід з молодими українцями відзначалося відчуття деякої неприязні з боку поляків. Це може бути пов’язане з останніми подіями на кордоні або загальним втомлюючим відношенням. Проте загальне ставлення залишалося позитивним. Під час розмови з польською молоддю частіше висвітлювалася спільність культур та мов, ніж конфлікти чи історичні відмінності.

На запитання про ставлення інших країн до своєї рідної країни українці та поляки відповіли, що Білорусь та Росія мають неприязне ставлення до їхніх країн. Українці більшість (75%) сприймають Польщу як прихильну до України. Проте лише 34% поляків вважають Україну прихильною до Польщі. Аналітики вважають, що причиною такої різниці у взаємному сприйнятті можуть бути комунікативні труднощі між обома народами. Або складний історичний контекст польсько-українських стосунків.

Способи грошових переказів з Польщі https://uineu.org/2024/05/17/sposoby-groshovyh-perekaziv-z-polshhi/

Злетів найбільший у світі літак у Польщі https://uineu.org/2024/05/17/zletiv-najbilshyj-u-sviti-litak-u-polshhi/

PKP Cargo виходить зі спонсорських угод https://uineu.org/2024/05/17/pkp-cargo-vyhodyt-zi-sponsorskyh-ugod/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *