Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща планує будувати “залізний купол”

0
2 місяці ago
Польща планує будувати "залізний купол"

Польща планує будувати “залізний купол”: для цієї цілі Туск має намір отримати кредит.

Польща планує будувати “залізний купол” разом з державами ЄС, щоб забезпечити безпеку власного повітряного простору.

Ініціатива “Європейський небесний щит” – це проєкт будівництва інтегрованої європейської системи ПРО, яка включає засоби протидії балістичним ракетам. Станом на січень 2024 року участь у цій ініціативі беруть дев’ятнадцять європейських держав.

Польща хоче отримати кредит від Європейського інвестиційного банку у розмірі пів мільярда злотих (приблизно 130 мільйонів доларів).  для реалізації проекту європейського “залізного купола”, включаючи його супутниковий компонент.

Про це повідомив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск у суботу в Кракові. Він зауважив, що Польща планує спільно з іншими країнами ЄС будувати “залізний купол” для забезпечення безпеки неба над регіоном. Туск зауважив, що досвід України та Ізраїлю показує, що одна країна не може забезпечити безпеку повітряного простору самостійно, тому необхідно створити систему захисту над всім регіоном і континентом. Він також зазначив, що Варшава вже прийняла рішення про будівництво супутникового компоненту для цієї програми.

“У понеділок я проведу переговори з Європейським інвестиційним банком щодо завершення фінансування супутникового компоненту, і ми отримаємо кредит у розмірі пів мільярда злотих, що збільшить нашу безпеку”, – повідомив Туск.

Прем’єр-міністр Польщі виразив сподівання, що в понеділок він оголосить про успішне завершення процесу отримання кредиту.

Ще у квітні Туск оголосив про наміри уряду Польщі приєднатися до проєкту “європейського залізного купола” (European Sky Shield). Поштовхом до цього стала ніранська операція проти Ізраїлю, яка майже ідентична масованій російській ракетній атаці проти України. Прем’єр-міністр вважає, що Росія може здійснити ще одну хвилю агресії. Тому потрібно дуже ретельно аналізувати кожен подібний випадок.

Він відзначив, що під час іранської атаки 90% ракет і безпілотників було збито завдяки “залізному куполу” та іншим заходам, що захищають небо над Ізраїлем. Це свідчить про ефективність цієї системи. Тим часом Україна може збити лише 30% таких повітряних цілей.

За словами Туска, війна в Україні та досвід іранської атаки показують, що важливо контролювати небо над власною територією. Тому Польща робить зусилля отримати системи, які допоможуть створити щільний залізний купол над своїм небом. “Тому ми також співпрацюватимемо в рамках ініціативи European Sky Shield, що європейський повітряний щит. І мені не перешкоджає, що цей проєкт виник у Німеччині. Ця система також базується на ізраїльських ракетах Arrow, які доказали свою ефективність”, – підкреслив польський прем’єр. Він також зазначив, що Польща продовжить розвивати свої системи ППО/ПРО Pilica, Narew, Wisla, які вже активно розробляються.

Дуда у Катарі заохочував бізнес до відбудови України https://uineu.org/2024/05/21/duda-u-katari-zaohochuvav-biznes-do-vidbudovy-ukrayiny/

Викрили українця, який хотів потрапити до Польщі https://uineu.org/2024/05/21/vykryly-ukrayinczya-yakyj-hotiv-potrapyty-do-polshhi/

Польща посилює власні кордони https://uineu.org/2024/05/21/polshha-posylyuye-vlasni-kordony/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *