Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Зелені свята у Польщі: державні вихідні

0
2 місяці ago
Зелені свята у Польщі

Зелені свята у Польщі або Свято Зіслання Святого Духа є важливою подією у країні. Це християнське свято, що відзначається 19 травня 2024 року. Воно є одним з головних релігійних свят і офіційним державним вихідним. Зелені свята у Польщі, а також традиції та обряди, які з ними пов’язані, мають важливе значення для місцевого населення.

Свято Трійці,або П’ятидесятниця, відзначають через сорок дев’ять днів після Великодня. Воно відзначається між 10 травня та 13 червня кожного року. Символіка цього свята пов’язана зі згаданим у Євангелії сходженням Святого Духа на апостолів, яке вважається початком християнської церкви.

Традиції Зелених свят в Польщі включають урочисті меси у костелах та святкові обряди. Хоча деякі стародавні обряди, як от стрибання через вогонь чи встановлення букетів на жердини, стали рідкісними, свято продовжує слугувати часом для спільної зустрічі з рідними та близькими.Зелені свята у Польщі

У різних регіонах Польщі з нагоди свята виготовляють вінки з квітів, які потім використовують для прикрашання своїх осель. Також для оздоблення будинків та храмів використовуються різні матеріали. Наприклад, самшит, гілки дерев (особливо берези та верби) та очерет. Ці матеріали використовуються для облаштування підлоги та доріг. Здавна у Польщі вважали, що зелене прикрашення осель захищає їх від поганих погодних умов та забезпечує здоров’я для їхніх мешканців. Гілки дерев, що використовуються для прикрашення осель, символізують відродження, щедрість урожаю та благополуччя для дому. Традиція прикрашати оселі з нагоди свята зробила його відомим як Зелені свята.

Свято П’ятидесятниці в Польщі відзначається як державний вихідний, створюючи цікаві варіанти відпочинку для мешканців та мігрантів. У цьому році травень має найбільшу кількість офіційних вихідних серед усіх місяців. Це вже включає вихідні зі Святом праці та Днем конституції на початку місяця.

Наступні державні вихідні в травні 2024 року включають неділю 19 травня, яка відзначає Зелені свята, та четвер 30 травня, що святкують як Свято Божого тіла. Але чи буде неробочим днем понеділок?

Згідно з чинним законодавством, якщо офіційний вихідний припадає на суботу, працівники мають право на додатковий день відпочинку. Проте, якщо святковий день припадає на неділю, додатковий вихідний не надається.

На свята охочі матимуть можливість відвідати безкоштовно або за символічну плату музеї, театри, замки та інші культурні заклади. Це створить унікальну можливість для мігрантів дізнатися більше про культуру та історію Польщі.

Щодо режиму роботи магазинів під час святкових днів, слід пам’ятати, що під час свята П’ятидесятниці більшість магазинів і торгових центрів будуть зачинені. Але такі як маркети при АЗС, аптеки, магазини вокзалів і аеропортів, квіткові крамниці, кафе і ресторани можуть залишитися відкритими. Також варто пам’ятати, що навіть під час заборони на торгівлю у неділю та святкові дні, деякі магазини можуть залишитися відкритими відповідно до польського законодавства.

Великодній сніданок українців у Варшаві https://uineu.org/2024/05/08/velykodnij-snidanok-ukrayincziv-u-varshavi/

До Польщі намагалися ввезти скрипку Страдіварі https://uineu.org/2024/05/07/do-polshhi-namagalysya-vvezty-skrypku-stradivari/

У Варшаві стався напад через російську мову https://uineu.org/2024/05/03/u-varshavi-stavsya-napad-cherez-rosijsku-movu/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *