Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Зміни для українських дітей із 1 вересня

0
2 місяці ago
Зміни для українських дітей із 1 вересня

Зміни для українських дітей та їхніх батьків у Польщі із 1 вересня привертають увагу.

Згідно з рішенням Сейму ухвалено проєкт змін до «Спецзакону про допомогу громадянам України у зв’язку з війною в цій країні», який розширює термін легального перебування українців у Польщі до 30 вересня 2025 року. Очікується, що нові положення набудуть чинності з 1 липня 2024 року.

Однією зі змін є зв’язок виплати соціальної допомоги, такої як «Родина 800+» і «Добрий старт», з виконанням дітьми шкільного обов’язку. Крім цього, Міністерство освіти готує розпорядження, за яким українські діти, що проживають у Польщі, будуть зобов’язані відвідувати польські навчальні заклади. Цю інформацію оприлюднило видання «Наш вибір», посилаючись на інтерв’ю з представником відділу моніторингу і адвокації Українського дому у Варшаві, Олександром Пестриковим.

Кого стосуються зміни?Зміни для українських дітей із 1 вересня

Зміни для українських дітей із 1 вересня стосуються виключно тих осіб, які мають дійсний PESEL зі статусом UKR. PESEL – це скорочення від “Базова електронна система реєстрації населення” у польській мові. Це аналог ідентифікаційного номера для кожної особи в Україні. Він важливий для збору основної інформації, що ідентифікує особу та її статус в адміністративно-правовій системі Польщі.

Це не стосуватиметься мігрантів, які приїхали до Польщі до 2022 року чи пізніше, або втратили статус UKR.

Представник відділу моніторингу і адвокації Українського дому у Варшаві пояснює, що це означає яскраві ознаки нерівного трактування та фактичної дискримінації. Оскільки нове правило застосовуватиметься лише до певної групи людей.

За словами Пестрикова, у польському уряді є побоювання, що українські діти можуть не отримувати освіту взагалі. “Діти можуть не відвідувати польські школи, і контроль за їхнім онлайн навчанням українською школою майже неможливо здійснити. Ми не знаємо, чи вони дійсно отримують освіту, чи просто формально зареєстровані. Тому уряд хоче, щоб українські діти, які проживають у Польщі, відвідували польські школи. Це незалежно від того, чи вони навчаються онлайн в Україні чи взагалі не навчаються. Це один із способів вирішення проблеми відсутності контролю над дітьми”.

У будь-якому випадку, батькам з України доведеться записати свою дитину до польської школи. Якщо дитина не дуже володіє польською мовою, то можна знайти репетитора, відвідати додаткові курси або знайти школу з підготовчими класами, де протягом року вона зможе вивчити мову та адаптуватися до колективу.

Батьків може чекати покарання, якщо їхня дитина з 1 вересня 2024 року не піде до польської школи.Зміни для українських дітей із 1 вересня

Муніципалітет буде шукати таких дітей, висилати батькам листи та накладати штрафи. Держава запускає звичайний процес контролю за дотриманням шкільного обов’язку, який може завершитися судовим процесом.

Олександр Пестриков також зазначив, що якщо особа має PESEL зі статусом UKR, то держава перевіряє, чи вона дійсно проживає в Польщі, не виїжджає довше ніж на 30 днів і т.д. Карта тимчасового перебування, міжнародний захист або карта CUKR надають більшу свободу. Але означають автоматичне зняття статусу UKR без можливості повернення.

800 злотих щомісяця у Польщі: як отримати https://uineu.org/2024/04/24/800-zlotyh-shhomisyaczya-u-polshhi-yak-otrymaty/

Китай та Польща є основними партнерами України https://uineu.org/2024/04/24/kytaj-ta-polshha-ye-osnovnymy-partneramy-ukrayiny/

Активний відпочинок з дітьми у Польщі https://uineu.org/2024/04/24/aktyvnyj-vidpochynok-z-ditmy-u-polshhi/

Як уникнути штрафів водію у Польщі https://uineu.org/2024/04/24/yak-unyknuty-shtrafiv-vodiyu-u-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *