Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

«Дія.Бізнес» у Варшаві допомагає українцям

0
2 місяці ago
«Дія.Бізнес» у Варшаві

«Дія.Бізнес» у Варшаві: як консультаційний центр допомагає українцям відкрити власну справу в Польщі.

У Варшаві діє консультаційний центр “Дія.Бізнес”, який став допомогою для українців у відкритті власного бізнесу в Польщі. Це ініціатива спрямована на те, щоб допомогти українським громадянам, які шукають можливості розвитку в іншій країні. Зокрема тим, хто шукає притулок від війни.

У минулому році кожен десятий бізнес у Польщі відкрили українці. Для багатьох  відкриття бізнесу в іншій країні стало викликом, особливо без знання мови та знання місцевих правил і оподаткування. Для допомоги таким підприємцям у Варшаві був створений консультаційний центр “Дія.Бізнес”, який є першим закордонним пунктом, де можна отримати консультації з підприємницької діяльності.

Цей центр допомагає українським громадянам зрозуміти процес відкриття та ведення бізнесу в Польщі. Він надає інформацію про місцеві закони, оподаткування та інші аспекти підприємницької діяльності. Його створення сприяє підвищенню доступності для українських підприємців та сприяє їх успішному старту в новому середовищі.

В Польщі реєстрація бізнесу є дуже простою. Для українця достатньо мати ідентифікаційний номер PESEL, що підтверджує легальне перебування в країні, та відвідати веб-сайт для реєстрації, обрати необхідні КВЕД та систему оподаткування. Зазвичай цей процес займає всього два-три дні, і ви вже можете вважатися підприємцем.

Проєкт “Дія.Бізнес” у Варшаві почав працювати в офлайн-режимі з 17 травня цього року. Українські підприємці можуть отримати консультації з юридичних питань, бухгалтерського обліку, оподаткування, аудиту, підбору кваліфікованих кадрів та будь-яких інших питань, пов’язаних з веденням бізнесу в Польщі.«Дія.Бізнес» у Варшаві

Проте спочатку попит на послуги центру був в основному спрямований на надання допомоги з побутових питань.  Поступово попит на послуги центру став більше спрямований на бізнес-питання. Таким чином, вже через три-чотири місяці з моменту офіційного відкриття “Дія.Бізнес” перетворився на виключно діловий центр.

Польський уряд дозволив українцям, які отримали PESEL зі статусом UKR, розпочати бізнес на тих самих умовах, що й місцевим жителям.

Після повномасштабного вторгнення українського малого та середнього бізнесу дозволили працювати у Польщі за спрощеною системою оподаткування.  Українські підприємці користуються тими ж самими пільгами при відкритті та веденні бізнесу, що й місцеві мешканці.

“При реєстрації вашого підприємства ви можете обрати ставку оподаткування від 6% до 23%. Існують три групи оподаткування, і зміна з однієї групи в іншу не складає труднощі. Ви можете працювати з однією ставкою податку протягом місяця, потім перезаявити і змінити ставку, все це можна зробити в особистому електронному кабінеті”, – пояснюють у центрі.

Узагальнено податкова система в Польщі максимально сприятлива для підприємців. Вона більше схожа на помічника, ніж на наглядача чи каральний орган. У випадку будь-яких помилок у звітності бізнесу повідомляють про це і дають 30 днів для виправлення.

Основні переваги для відкриття власного бізнесу в Польщі:

– податкова система;

розвинена інфраструктура;

низькі бюрократичні бар’єри;

наявність добре підготовлених спеціалістів.

Проте вони закликають враховувати і такий фактор, як місце розташування майбутнього підприємства. У великих містах конкуренція вища, але при цьому і більше попиту на товари та послуги. З іншого боку, у провінційних містах легше відкрити виробництво через більшу кількість вільних приміщень, нижчу вартість оренди та менший час на дорогу до роботи.

Проте, рейтинг польських міст за кількістю українських компаній, відкритих там, свідчить, що наші співвітчизники поки що не ризикують виходити за межі мегаполісів. У центрі «Дія.Бізнес» повідомили, що за їхньою допомогою від початку війни у Варшаві було відкрито 9 406 фірм, у Кракові – 2 661, у Вроцлаві – 2 128, у Познані – 1 084 та Любліні – 1 033 підприємства.

Як придбати квитки на поїзд Київ – Варшава https://uineu.org/2024/05/09/yak-prydbaty-kvytky-na-poyizd-kyyiv-varshava/

60% стартапів збираються переїхати в Польщу https://uineu.org/2024/05/09/60-startapiv-zbyrayutsya-pereyihaty-v-polshhu/

В Польщі 13 осіб звинувачують за торгівлю кокаїном https://uineu.org/2024/05/09/v-polshhi-13-osib-zvynuvachuyut-za-torgivlyu-kokayinom/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *