Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Бербок про відновлення місії в Газі

0
2 місяці ago
Бербок про відновлення місії в ГазіБербок про відновлення місії в Газі

Бербок про відновлення місії в Газі

Надійшла інформація від Бербок про відновлення місії в Газі. Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок виступила з пропозицією відновити контрольну місію ЄС на кордоні між сектором Газа та Єгиптом. Її слова цитує Tagesschau, повідомляє “Європейська правда”.

Бербок про відновлення місії в Газі
Бербок про відновлення місії в Секторі Газа

Бербок заявила, що така місія могла б сприяти доставці гуманітарної допомоги до сектору Газа, якщо кордон буде відкритий. Вона планує на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі в понеділок переконувати колег у необхідності повернення місії ЄС.

ЄС вперше відправив цивільну контрольну місію EUBAM “Рафах” на кордон з Єгиптом у 2005 році після виведення ізраїльських військ із сектору Газа. Ця місія мала контролювати прикордонний рух і зміцнювати довіру між Ізраїлем та палестинським урядом.

Однак після приходу до влади ХАМАСу в секторі Газа в 2007 році робота місії була припинена. Раніше міністр економіки Німеччини Роберт Габек заявив, що військовий наступ Ізраїлю в Газі порушує міжнародне право.

У п’ятницю міжнародний суд ООН, у межах міждержавної скарги, поданої ПАР проти Ізраїлю щодо операції у секторі Гази, ухвалив проміжне рішення, яке зобов’язує Ізраїль негайно припинити наступ у південному місті Рафах.

Раніше ми повідомляли:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *