Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща прийняла закон про допомогу українців

0
2 місяці ago
Польща прийняла закон про допомогу українців

Польща прийняла закон про допомогу українців

Польща прийняла закон про допомогу українців. Сенат одобрив урядовий закон без внесення змін, який стосується продовження легального перебування та надання допомоги українцям, які прибули до Польщі після початку повномасштабної війни.

Закон був підтриманий 87 сенаторами під час засідання 22 травня. Чотири сенатори були проти, один утримався. Законопроєкт був внесений до Сенату 16 травня.

Нагадаємо, що нижня палата парламенту Польщі прийняла законопроєкт щодо продовження легального перебування та надання допомоги українцям до 30 вересня 2025 року під час засідання 15 травня.

Загалом, Сейм підтримав урядовий законопроєкт, внесені лише незначні поправки. Зокрема, враховано розтягнення терміну подання документів для тимчасового виконання медичних професій. А також визнання свідоцтв про освіту з країн, які скасували взаємне визнання дипломів з Польщею.

Зміни до попереднього закону передбачають надання соціальної допомоги за програмами “800+” та “добрий старт” українським сім’ям, чиї діти навчаються у польських школах.

Положення про обов’язкове підтвердження статусу перебування українців, а також підтвердження особи громадянина України для отримання номера PESEL, вважається важливими нововведеннями.

Додатково, закон скасовує одноразову соціальну допомогу для українських воєнних біженців та компенсацію для власників приватного житла, які надавали проживання воєнним біженцям з України.

Після прийняття закону Сеймом та Сенатом, він повинен бути підписаний президентом та набрати чинності до 1 липня 2024 року.

Наразі діє попередня версія закону до 30 червня.

Рада ЄС також продовжила тимчасовий захист для переміщених осіб з України до 30 вересня 2025 року.

В Польщі наразі перебуває близько мільйона українських біженців.

Польща готова допомогти Україні у поверненні чоловіків https://uineu.org/2024/04/29/polshha-gotova-dopomogty-ukrayini-u-povernenni-cholovikiv/

Компанії Польщі провели інспекцію українських вантажівок https://uineu.org/2024/04/29/kompaniyi-polshhi-provely-inspekcziyu-ukrayinskyh-vantazhivok/

Загрози для студентів-українців в Польщі https://uineu.org/2024/04/29/zagrozy-dlya-studentiv-ukrayincziv-v-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *