Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114
Як Україні та Польщі подолати кризу в агроекспорті - U-in-EU
Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як Україні та Польщі подолати кризу в агроекспорті

0
10 місяців ago
Як Україні та Польщі подолати кризу в агроекспорті

Як Україні та Польщі подолати кризу в агроекспорті?

Напередодні двадцятої річниці приєднання Польщі до ЄС у громадських дискусіях знову з’явилися питання про складну ситуацію в аграрній сфері між Польщею та Україною. Деякі польські експерти та політики навіть стверджують, що національний аграрний сектор переживає зараз складнішу ситуацію, ніж перед приєднанням до Євросоюзу.

Перші ознаки напруженості у польсько-українських відносинах у сфері аграрної торгівлі стали помітними вже восени 2022 року.

Тоді кілька об’єктивних і суб’єктивних факторів почали негативно впливати як на ринок зерна в Польщі, так і на настрої місцевих агровиробників. Особливо це стосувалося малих фермерів.

Зростання обсягів двосторонньої торгівлі в агропромисловому секторі (АПК) між ЄС та Україною, а також між Польщею та Україною, спричинило реальний зріст агропродовольчого експорту з України у 2022 році.

До цього слід додати виборчі цикли, заяви політиків та державних посадовців, а також відсутність швидких і ефективних рішень щодо розвитку логістики та інфраструктури.

Всі ці фактори призвели до наростаючого напруження і вибуху емоцій уже на початку 2023 року. Тоді і розпочалися перші протести на західному кордоні України.

Під час круглого столу, організованого офісом польського депутата Європарламенту саме представники польської сторони та бізнес-асоціацій визнали, що український АПК став об’єктом політичних дебатів в Польщі протягом останнього року.

Нереформованість польського аграрного сектора залишила значну частину мікровиробників неінтегрованими у національні та міжнародні ринки. Не вирішила проблему прихованого безробіття на селі та створила серйозну залежність виживання великої кількості таких “фермерів” від прямих субсидій з бюджету ЄС та Польщі.

Як Україні та Польщі подолати кризу в агроекспорті? Щодо двосторонніх відносин між Польщею та Україною у сфері сільського господарства, варто відзначити кілька ключових моментів:

  • налагодження нормальних добросусідських відносин у галузі сільського господарства з Україною.
  • Активізація та систематизація двосторонньої роботи на урядовому рівні. Зосередження уваги на сільському господарстві, а також створення постійно діючої комунікаційної платформи між бізнес-спільнотами обох країн.
  • Проведення освітньої та інформаційної роботи для розвінчання негативних міфів. Формування стійкої репутації українських агровиробників та експортерів – це постійне завдання на всіх рівнях для боротьби з дезінформацією.
  • Спільні інвестиції у розвиток інфраструктури, логістики та переробки є областями для подальшого співробітництва.
  • Варто почати діалог щодо формату вступу України до ЄС у сфері агропродовольчого сектора та ініціювати спільні ініціативи щодо реформи Спільної аграрної політики ЄС та розвитку агропродовольчого сектора в ЄС.
  • Спільна аграрна політика ЄС створює можливості для співпраці у виробництві протеїнів, біотехнологій, карбонового сільського господарства та використання відновлюваних джерел енергії.

Спільне завдання для обох країн- переконати внутрішніх та зовнішніх союзників у важливості реалістичного підходу до аграрних питань.

 Через протести фермери забули оновити трактори https://uineu.org/2024/05/01/cherez-protesty-fermery-zabuly-onovyty-traktory/

Чому українські біженці тікають з Польщі https://uineu.org/2024/05/01/chomu-ukrayinski-bizhenczi-tikayut-z-polshhi/

Легальне перебування українців у Польщі продовжено https://uineu.org/2024/05/01/legalne-perebuvannya-ukrayincziv-u-polshhi-prodovzheno/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *