Бундестаг закликав дозволити
ЗСУ атакувати РФ
У бундестазі закликали дозволити ЗСУ атакувати цілі в РФ. Депутати з правлячої СДПН і опозиційного ХДС приєдналися до заклику Парламентської асамблеї НАТО зняти обмеження на використання західної зброї, що передається Україні.

Депутати бундестагу з правлячої коаліції та опозиції підтримали заклик Парламентської асамблеї НАТО і генерального секретаря оборонного альянсу Єнса Столтенберга щодо зняття обмежень для України. Вони закликали дозволити цій країні бити західною зброєю по об’єктах у РФ. Заборона для України використовувати озброєння, що передаються їй, для ураження цілей на російській території дає перевагу Росії, яка розв’язала війну, та її президенту Володимиру Путіну. Так заявив експерт із питань оборони Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Андреас Шварц (Andreas Schwarz) в інтерв’ю газеті Rheinische Post, опублікованому у вівторок, 28 травня.
«У ЗСУ зв’язані руки на кордоні»
«Путін холоднокровно користується нашими обмеженнями на використання західної зброї», – підкреслив він. При цьому соціал-демократ нагадав про масштабні російські удари по цивільних об’єктах у Харкові. «Там російська армія з території Росії абсолютно спокійно обстрілює друге за величиною місто України, тому що в тієї немає достатніх засобів ППО, а в української армії зв’язані руки за межами державного кордону», – зазначив він.
За словами Шварца, Україні доводиться спостерігати, як руйнують Харків і гинуть його жителі. Він назвав обмеження на використання західної зброї «очевидно слабким місцем» у стратегії союзників України. «Ми повинні переосмислити і прийняти ідеї генерального секретаря НАТО Столтенберга, щоб Україна могла також атакувати позиції на російській території, з яких атакують її», – упевнений німецький політик.
Опозиційний політик: Обмеження для України лише допомагають РФ
Аналогічну думку висловив політик з опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Йоганн Вадефуль (Johann Wadephul), який ще рік тому закликав дозволити Україні атакувати західною зброєю цілі в РФ. «Ми повинні чітко розуміти, що Україна обороняється від російської агресії на основі міжнародного права і їй дозволено використовувати зброю і на території Росії», – наголосив віце-голова консервативної фракції ХДС/ХСС.
Вадефуль закликав негайно зняти відповідні обмеження для України, оскільки вони «допомагають тільки Росії». Одночасно він заявив про необхідність поставити Києву німецькі далекобійні крилаті ракети TAURUS, що наразі відкидає канцлер ФРН Олаф Шольц (Olaf Scholz).
Депутати країн НАТО закликали дозволити ЗСУ атакувати цілі в РФ
Напередодні Парламентська асамблея НАТО закликала країни, що входять до альянсу, дозволити Україні використовувати зброю, що поставляється їй, для ударів по цілях у Росії. Для такого рішення настав час, підкреслив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Союзники повинні розглянути можливість «скасувати деякі з введених обмежень», оскільки червоні лінії, проведені деякими країнами НАТО, «зв’язали українцям руки», заявив він у Софії. При цьому він вказав на важку ситуацію на фронті, що склалася за останні тижні в Харківській області України.
Уперше Столтенберг виступив із таким закликом до країн НАТО в інтерв’ю журналу The Economist, опублікованому 24 травня. Наступ РФ у Харківській області, який розпочався в травні, частково зумовлений тим, що в України немає дозволу використовувати зброю, поставлену їй країнами Заходу, для атак на «законні військові цілі на території Росії», але «настав час союзникам подумати, чи не слід їм зняти деякі обмеження, накладені ними на використання зброї, яку вони надали Україні», – зазначив він.
Німеччина та Італія – проти ударів України по території РФ
Серед країн, які поки що виключають зняття заборони на використання зброї, переданої Києву, для ураження цілей у РФ, перебувають, зокрема, Німеччина та Італія. Так, канцлер ФРН знову відмовився дозволяти Україні завдавати ударів по військових об’єктах на російській території зброєю з Німеччини. За словами Шольца, на сьогодні між Берліном і Києвом існують узгоджені «чіткі правила для поставок зброї, які ми вже здійснили». «І вони працюють. Принаймні, я так вважаю”, – додав він.
Зі свого боку прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні заявила, що «не розуміє заяв Столтенберга». «Ми повинні бути дуже обережними», – додала вона.
По інформації інтернет-видавництва: dw.com
Рекомендуємо також переглянути слідуючі новини:
- Хто підтримує студентів із Росії?
- Громадянами ФРН стали 200 тисяч осіб
- На Октоберфесті заборонять відомий шлягер