Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

На Октоберфесті заборонять відомий шлягер

0
2 місяці ago
На Октоберфесті заборонять відомий шлягерНа Октоберфесті заборонять відомий шлягер

На Октоберфесті заборонять відомий шлягер

У Німеччині розгорівся скандал у зв’язку зі скандуванням расистських гасел на тлі мелодії відомого шлягера. Через можливе використання пісні ксенофобами в Мюнхені вирішили заборонити її. На знаменитому мюнхенському святі Октоберфест буде заборонено до виконання відомий у Німеччині шлягер «L’Amour Toujours» («Кохання назавжди»). Це сталося через кілька інцидентів за участю правих екстремістів, які використовували цю пісню для поширення ксенофобських гасел.

Про це заявив у понеділок, 27 травня, німецькому інформаційному агентству dpa один з організаторів свята Клеменс Баумгертнер (Clemens Baumgärtner). Він зазначив, що пісня, яка сама по собі нешкідлива, набула внаслідок ксенофобських скандалів явного расистського підтексту, а «на Октоберфесті не місце всьому цьому праворадикальному сміттю».

На Октоберфесті заборонять відомий шлягер
На Октоберфесті заборонять відомий шлягер

Можливість введення заборони на подібні гасла та зміст закріплена також у правилах проведення цього заходу. Октоберфест є одним із найбільших і найвідоміших німецьких народних свят і щороку приваблює мільйони відвідувачів із Німеччини та з-за кордону. Баумгертнер наголосив, що на цьому «легкому красивому» та аполітичному міжнародному фестивалі не допускатимуться правоекстремістські висловлювання та прояви. Цього року Октоберфест на Терезієнвізе в Мюнхені пройде з 21 вересня по 6 жовтня.

Скандальне відео

Актуальним приводом для заборони стало поширене останніми днями в соцмережах відео, зняте в клубі Pony на німецькому острові Зюльт у Північному морі. Ролик був записаний під час приватної вечірки. Група молодих людей із щонайменше п’яти осіб, які танцюють під шлягер італійського діджея Джіджі Д’Агостіно «L’Amour Toujours», скандують у ритмі музики фрази «Іноземці – геть!» і «Німеччина – для німців».

При цьому один із чоловіків не тільки вигукує ксенофобські гасла, а й, судячи з усього, підкидає руку в нацистському вітанні, а також прикладає до верхньої губи два складених разом пальці, зображуючи, ймовірно, вуса Гітлера. Розвеселена публіка – на вечірку було запрошено близько 500 гостей – знімає те, що відбувається, на телефони і здається цілком задоволена тим, що відбувається.

Відеоролик швидко став вірусним

Це відео швидко стало вірусним в інтернеті і викликало хвилю обурення в суспільстві та в політичних колах. Проти кількох учасників вечірки поліція веде розгляд. Водночас стало очевидно, що виконання ксенофобських рядків на тлі оригіналу пісні «L’Amour Toujours» і поширення відповідних відеороликів у соціальних мережах – явище не нове.

У цьому контексті гучніше зазвучали попередження про появу так званої правоекстремістської мем-культури, а також розгорілася дискусія щодо заходів із запобігання поширенню правоекстремістських настроїв у суспільстві.

Оригінал пісні – про кохання

Оригінал композиції «L’Amour Toujours» був створений італійським діджеєм Джіджі Д’Агостіно 1999 року і не має нічого спільного з політикою. Після скандалу, що розгорівся на Зюльте, 56-річний музикант, який, за його власним зізнанням, тримається якомога далі від соцмереж, щоб захистити свою психіку, отримав безліч запитів від німецьких та італійських ЗМІ і був змушений висловитися про свій твір.

У коментарі німецькій газеті Berliner Morgenpost музикант пояснив, що його композиція – виключно про кохання і радість від краси спільного буття закоханих. «Моя пісня “L’amour toujours” присвячена прекрасному, великому і сильному почуттю, яке об’єднує людей. Це – сила любові, яка змушує мене парити”, – сказав діджей.

Усю любов, про яку розповідається в його пісні, неможливо вмістити в кілька миттєвостей – у день, місяць, рік, тому він так і назвав її – «Любов назавжди». «Це єдиний сенс, який вона має», – сказав Д’Агостіно. Він також зазначив, що йому «огидна» новоявлена популярність цього 25-річного хіта, спричинена скандалом.

Вам також буде цікаво:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *