Німецькі банки потрапили в пастку РФ

Для російських дочок Deutsche Bank і Commerzbank банкрутство – не найгірший варіант. Ситуація загостриться в середині червня. Але більшість IT-фахівців вдалося вивести в Берлін. Коли мова заходить про західні банки, які продовжують працювати в Росії на тлі повномасштабної війни в Україні, насамперед мають на увазі австрійський Raiffeisen Bank International (RBI), а також італійський UniCredit.
Багато хто, можливо, здивувався, коли в середині травня надійшло повідомлення, що суд у Санкт-Петербурзі заарештував активи російських дочок німецьких Deutsche Bank і Commerzbank на більш ніж 330 млн євро. То вони, виявляється, теж залишилися?
Capital: Рішення залишитися було помилкою
Так, ці банки теж не пішли, але вони, на відміну від «Райффайзен» і «ЮніКредит», обслуговують у РФ не приватних, а тільки корпоративних клієнтів, а тому у широкої публіки зазвичай не на слуху. Однак найближчими тижнями назви двох найбільших акціонерних банків Німеччини, напевно, часто з’являтимуться в інформаційних повідомленнях з Росії: справа, вочевидь, іде до гучного фіналу. Можливо, вже в червні.
«Коли Росія в лютому 2022 року напала на Україну, західні банки опинилися в Москві перед важким вибором: або вони якнайшвидше йдуть із Росії і тим самим з дня на день відмовляються від часто вельми вигідного бізнесу. Або вони залишаються – в надії коли-небудь продовжити нормальну роботу. За два з гаком роки стало зрозуміло, що другий варіант був помилкою. Це стосується також німецьких банків”, – ідеться у статті на сайті німецького економічного журналу Capital під назвою “Європейські банки опинилися в Росії в пастці”.
Варіанти виходу європейських банків
Перший варіант обрали, наприклад, французький банк Société Générale, який ще у квітні 2022 року продав свій «Росбанк» компанії Володимира Потаніна «Інтеррос», і британський HSBC. У липні 2022 року він домовився про продаж своєї російської дочки «Експобанку», у лютому 2024 року, нарешті, дочекався дозволу президента РФ і в поточному 2-му кварталі розраховує остаточно закрити угоду.
Що вибрали німецькі банки?
Deutsche Bank і Commerzbank вибрали другий варіант. Після лютого 2022 року вони, щоправда, оголосили, що не укладатимуть нових угод на російському фінансовому ринку та скорочуватимуть обсяги бізнесу в РФ (що й зробили). Однак роботу з колишніми клієнтами продовжили. Можливо, вони дійсно сподівалися, що незабаром усе якось владнається. У результаті тепер вони опинилися між молотом і ковадлом.
Джерело інформації: dw.com
Новини які вас також зацікавлять:
- Бундестаг закликав дозволити ЗСУ атакувати РФ
- Хто підтримує студентів із Росії?
- Громадянами ФРН стали 200 тисяч осіб