Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща хоче скоротити робочий тиждень

0
2 місяці ago
Польща хоче скоротити робочий тиждень

Польща хоче скоротити робочий тиждень. Польський уряд серйозно розглядає перехід на скорочений робочий тиждень, розглядаючи два варіанти. Це перехід на чотириденний робочий тиждень або скорочення стандартного тижневого робочого часу з 40 до 35 годин.

Цю інформацію поширив Телеграм-канал “Релокація. Українці у Польщі”.

Остаточне рішення буде прийнято після ретельного аналізу та консультацій з різними групами, що будуть залучені до цієї зміни.

Дослідження вказують на те, що скорочення кількості робочих днів може призвести до підвищення продуктивності праці. Працівники стають більш уважними та ефективними, знаючи, що мають більше часу для відпочинку. Зменшення кількості робочих днів також означає менше поїздок на роботу, що може призвести до зменшення викидів вуглецю та зменшення трафіку на дорогах.

Багато польських працівників, відомих своєю працьовитістю, позитивно сприймають цю ініціативу. Однак роботодавці висловлюють стурбованість щодо потенційного впливу скорочення робочого часу на витрати та продуктивність. Наразі є певні сумніви, чи зможуть працівники виконувати той самий обсяг роботи за 4 дні без втрати заробітної плати.

Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики вже проводить аналіз пілотних проектів, які реалізувалися в інших країнах. Бельгія, Франція, Німеччина та Ісландія вже показали успішні приклади впровадження скороченого робочого тижня.

Дослідження, проведене ClickMeeting, показало, що 43% опитаних поляків вірять у підвищення продуктивності під час переходу на чотириденний робочий тиждень. 29% вважають, що нічого не зміниться, а 19% висловлюють побоювання щодо можливого зниження ефективності.

Для деяких компаній це може бути фінансово невигідно. Перехід на новий графік роботи потребує значних змін в організації робочих процесів і плануванні ресурсів, що може бути складно реалізувати.

Польща хоче скоротити робочий тиждень: якщо ініціативу уряду підтримають, то українські біженці в Польщі також зможуть працювати менше.

Українці покидають Польщу: вже менше мільйона https://uineu.org/2024/05/14/ukrayinczi-pokydayut-polshhu-vzhe-menshe-miljona/

Їдьте з тракторами до Брюсселя – посол Польщі https://uineu.org/2024/05/14/yidte-z-traktoramy-do-bryusselya-posol-polshhi/

Необхідність укріплення східного кордону Польщі https://uineu.org/2024/05/14/neobhidnist-ukriplennya-shidnogo-kordonu-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *