Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Виставка у Кракові «Одеса. Довге XX століття в мистецтві»

0
2 місяці ago
Виставка у Кракові «Одеса. Довге XX століття в мистецтві»

 У Кракові в Міжнародному культурному центрі розпочалася виставка. Історія України, розгорнута через століття, відображена на виставці «Одеса. Довге XX століття в мистецтві». Виставка триватиме до 1 вересня.

Ця подія демонструє розвиток Одеси через відтворення художніх шедеврів, що охоплюють період від XX століття до сучасності. Більш як 60 творів від українських митців розповідають про українську ідентичність та її взаємозв’язок із європейською культурою. Серед митців – Ігор Гусєв, Олег Соколов, Юрій Єгоров, Олександр Фрейдін й Дарія Кольцова.

Куратори виставки вказують, що їхня мета – демонструвати “ментальність сучасного українського суспільства” та сприйняття культурної спадщини, яка “виходить далеко за рамки історії мистецтва”. У рамках виставки також планується проведення зустрічей та дискусій на тему української культури. Крім того, був створений ілюстрований каталог англійською та польською мовами з есеїстичними матеріалами, що стосуються історії Одеси. Юлія Бердіярова, одна з кураторів виставки, внесла значний вклад у те, щоб привести до Кракова найвидатніші твори трьох видатних музеїв Одеси: Одеського національного художнього музею, Музею сучасного мистецтва Одеси та Одеського літературного музею.

Ідея організації виставки у Кракові виникла в Юлії давно, але сама концепція розглядалася і реалізовувалася раніше в Україні.

У розмові для Польського радіо про виставку в Кракові, Юлія Бердіянова розповіла про художників та художниць, чиї роботи відтворюють історичні події через образне мистецтво.

Одним із видатних художників, представлених на виставці, є Цві Емський-Могилевський, який керував Одеським художнім народним музеєм у 1924—1937 роках. Його твори, включаючи роботу з 1936 року, представлені на виставці. Проте вже через рік після створення цієї роботи, його стратили “трійкою” НКВС за звинуваченням у зв’язках з іноземними консулами, шпигунстві та контрреволюційній агітації. Навіть його дружину не інформували про його смерть. Вона продовжувала надсилати листи, надіючись, що він живий. Місце його поховання залишається невідомим до цього дня.

Виставка у Кракові «Одеса. Довге XX століття в мистецтві»Виставка у Кракові «Одеса. Довге XX століття в мистецтві»Виставка у Кракові «Одеса. Довге XX століття в мистецтві»

Історія Одеси та України в цілому містить багато трагічних моментів, які сучасні художники переосмислюють у своїх творах. Виставка допомагає переглянути ці сторінки історії, а також відобразити зв’язки між минулим та сучасністю.

Незважаючи на трагічний контекст, виставка також відзначає позитивні аспекти, показуючи близькість Одеси до європейських країн.

«Одеса. Довге XX століття в мистецтві» — це унікальна можливість відкрити для себе витоки українського мистецтва, яке залишається багатим незважаючи на репресії протягом віків. Виставка в Кракові буде відкрита до вересня.

Український фермер побудував сучасну ферму https://uineu.org/2024/05/20/ukrayinskyj-fermer-pobuduvav-suchasnu-fermu/

У Польщі перевіряють працевлаштованих українців: https://uineu.org/2024/05/20/u-polshhi-pereviryayut-praczevlashtovanyh-ukrayincziv/

Шмідт провів “перформанс” під посольством Польщі в Мінську https://uineu.org/2024/05/20/shmidt-proviv-performans-pid-posolstvom-polshhi-v-minsku/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *