Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща обмежує пересування російських дипломатів

0
2 місяці ago
Польща вирішила обмежити право вільного переміщення країною для російських дипломатів

Польща обмежує пересування російських дипломатів – Радослав Сікорський.

Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський оголосив про те, що Польща обмежує пересування російських дипломатів –  працівників російського посольства на території Польщі.

Це було оголошено 27 травня після зустрічі глав МЗС країн Європейського Союзу в Брюсселі, повідомляє Onet.

Сікорський заявив, що Польща встановить “обмеження на пересування російських дипломатів на нашій території”. Вони будуть стосуватися як посольства, так і консульського персоналу Росії в Польщі.

Він пояснив, що російським “дипломатам” буде дозволено пересуватися лише в межах Мазовії (це територія на сході Польщі. – Ред.), а консулам – лише в тих воєводствах, де вони працюють. Голові посольства буде зроблено виняток.

“Інші країни вже дотримуються таких правил. І ми сподіваємося, що інші підуть нашим шляхом”, – зауважив Сікорський.Польща вирішила обмежити право вільного переміщення країною для російських дипломатів

Глава польського дипломатичного відомства не розкрив причин для такого кроку. Лише підкреслив, що Варшава має докази причетності Москви до санкціонування диверсій: “Ми сподіваємося, що Російська Федерація сприйме це як дуже серйозний сигнал на попередження”.

На минулому тижні польська влада прийняла рішення посилити заходи безпеки навколо ключового транзитного вузла — аеропорту «Жешув-Ясьонка». Саме там проходить іноземна військова допомога для України. Це було зумовлено занепокоєнням щодо можливих диверсійних операцій, які можуть бути організовані російськими силами. Останні диверсійні акти були спровоковані російською військовою розвідкою ГРУ, а подібні методи використовуються росіянами в Європі.

Недавно прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що наразі під арештом перебувають дев’ять осіб, підозрюваних у диверсійній діяльності на території країни, вчиненій на користь Росії.

Крім того, у Польщі недавно затримали агента, який співпрацював з військовою розвідкою РФ (ГРУ) і брав участь у плануванні замаху на президента України.

Раніше повідомлялось:

Відкриття пункту пропуску на кордоні з Білоруссю https://uineu.org/2024/05/28/vidkryttya-punktu-propusku-na-kordoni-z-bilorussyu/

Особливості роботи на складах та полях https://uineu.org/2024/05/28/osoblyvosti-roboty-na-skladah-ta-polyah/

В Польщі затримали українців, яких розшукує Інтерпол https://uineu.org/2024/05/29/v-polshhi-zatrymaly-ukrayincziv-yakyh-rozshukuye-interpol/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *