Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польські автоперевізники в боргах та банкрутують

0
2 місяці ago
Польські автоперевізники в боргах та банкрутують

Польські автоперевізники в боргах та банкрутують. Незважаючи на те, що галузь намагається зберегти своє позиціонування як лідера на європейському ринку автомобільних перевезень, кількість банкрутств зростає. За даними впливового польського видання Rzeczpospolita станом на середину травня сектор транспорту, експедиції та логістики Польщі нараховує понад 1,3 мільярда злотих (13,2 млрд грн) прострочених фінансових зобов’язань. З цієї суми понад 1 мільярд злотих (10,2 млрд грн) припадає на автомобільні перевезення вантажів.

Хоча борг у 1 мільярд злотих при загальному обороті в 150 мільярдів злотих може здатися не дуже вражаючим показником, він все ж тривожний.

“Підприємець, який зменшує свій автопарк і кількість робочих місць, не обов’язково повинен опинитися в боргах. Він робить це, щоб уникнути боргів. Але нагромадження боргів відображається на негативних настроях серед перевізників”, – підкреслює президент Асоціації роботодавців “Транспорт і логістика Польщі” Мацей Вронський.Польські автоперевізники в боргах та банкрутують

Польські автоперевізники в боргах та банкрутують. За даними Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, минулого року 527 підприємств у секторі транспорту оголосили про банкрутство або реструктуризацію. На кінець першого кварталу цього року було зафіксовано 183 таких випадки.

Лише у квітні 2024 року економічні відділи польських судів оголосили про банкрутство 38 компаній, що на 15,2% перевищує показник минулого року в квітні. Загалом кількість заяв про банкрутство компаній збільшилася на 36,8%.

Щодо реструктуризації, вона наразі розпочалася у 388 польських підприємств, повідомляє економічна компанія MGBI. Польські перевізники опинилися на порозі кризи та масових звільнень: дефіцит вантажів та значне падіння ставок спонукатиме транспортні компанії звільняти до третини і більше водіїв. Третина компаній не планує порушувати штатну цілісність. 36% заявили про збереження поточного штату. Лише 29 % транспортних підприємств розраховують на додаткову зайнятість. Багато компаній залишилися нерішучими. Загальний підсумок такий: планується звільнити на 5 відсотків більше працівників, ніж найняти нових. Це тривожний сигнал для Польщі, де транспортний сектор вважається одним з найпотужніших у Європі.

У Польщі з МіГ-29 відвалився паливний бак https://uineu.org/2024/05/28/u-polshhi-z-mig-29-vidvalyvsya-palyvnyj-bak/

Найбільші загрози для безпеки держави – Косіняк-Камиш https://uineu.org/2024/05/28/najbilshi-zagrozy-dlya-bezpeky-derzhavy-kosinyak-kamysh/

Українця затримали за надання фальшивих показаньhttps://uineu.org/2024/05/28/ukrayinczya-zatrymaly-za-nadannya-falshyvyh-pokazan/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *