Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Шольц про удари України по РФ

0
2 місяці ago
Шольц про удари України по РФШольц про удари України по РФ

Шольц про удари України по РФ

Уряд Німеччини поступово змінює свою позицію щодо використання Україною західної зброї для ударів по військових об’єктах на території Росії. Як повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Politico, про це на умовах анонімності розповів представник, ознайомлений з позицією німецького уряду.

Шольц про удари України по РФ
Шольц про удари України по РФ

За словами цього джерела, канцлер Німеччини Олаф Шольц підтримує ідею дозволити використання західної зброї для ударів по цілях у Росії. Однак, додаткових деталей щодо цього рішення джерело не надало.

Речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт повідомив журналістам, що оборонні дії України не обмежуються її територією і можуть поширюватися на територію агресора. Він підкреслив, що не може розкрити точні домовленості з Києвом щодо використання німецької зброї, оскільки вони є конфіденційними.

Гебештрайт також згадав заяву Шольца, зроблену рік тому, в якій канцлер сказав, що існує консенсус щодо невикористання німецької зброї на території Росії. Гебештрайт пояснив, що ця заява відображала ситуацію на той момент, але не обов’язково стосується майбутнього.

У вівторок канцлер Шольц наголосив, що Україна діє в межах міжнародного права і має всі необхідні можливості для своїх дій. Він додав, що західні країни, які постачають зброю Україні, визначили правила її використання відповідно до міжнародного права.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що з міркувань військової тактики і стратегії не слід публічно обговорювати, що саме можливо і дозволено, а що ні.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель повідомив, що кілька європейських країн не заперечують проти використання Україною їхньої зброї для ударів по території Росії. Зокрема, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Україні слід дозволити завдавати удари по Росії.

Наша читацька рекомендація:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *