Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Подробиці програми “Східний щит”

0
2 місяці ago
Подробиці про програму "Східний щит"

Влада Польщі розкрила подробиці програми “Східний щит”, яка спрямована на посилення оборони вздовж східного кордону з Білоруссю і РФ.

Польська влада розкрила подробиці програми “Східний щит”, яка оцінюється у 10 мільярдів злотих (приблизно 2,55 мільярда доларів). Ця програма призначена для посилення оборони вздовж східного кордону з Білоруссю і Росією.

За інформацією агентства Reuters польська влада планує завершити програму до 2028 року. Міністерство оборони Польщі заявило, що в межах цієї програми будуть будуватися укріплення, вузли і телекомунікаційні системи у співпраці з іншими східними союзниками НАТО. Зокрема з Фінляндією, Естонією, Латвією і Литвою.

“Ця програма представляє собою складну систему оборонних та стримувальних заходів. Вона об’єднує системи доступу, а також передбачає закупівлю та впровадження сучасних засобів розвідки та боротьби з дронами”, – пояснив міністр оборони Владислав Косиняк-Камиш.

“Це найбільша операція з посилення східного кордону Польщі та східного флангу НАТО з 1945 року”, – відзначив він.

Заступник міністра оборони Цезарі Томчик повідомив, що кошти на програму почнуть надходити на початку 2025 року.  Завершення програми планують до 2028 року. Польща сподівається отримати кошти Європейського Союзу для деяких проєктів.

Проблеми на кордоні Польщі та Білорусі

Кордон став гарячою точкою для польської влади з тих пір, як у 2021 році туди почали надходити мігранти. Причина потоку мігранті – відкриття Білоруссю на Близькому Сході туристичних агенцій, що пропонують новий неофіційний маршрут до Європи. За даними Європейського Союзу, цей крок був спрямований на спровокування кризи.

Попередній уряд країни побудував паркан на польсько-білоруському кордоні завдовжки понад 180 км і висотою 5,5 метра для захисту від нелегальних мігрантів. Його доповнює система камер і датчиків, що стежать за кордоном.

Польща передає ресурси для захисту кордону https://uineu.org/2024/06/01/polshha-peredaye-resursy-dlya-zahystu-kordonu/

Польща навчатиме військовозобов’язаних українців https://uineu.org/2024/06/01/polshha-navchatyme-vijskovozobovyazanyh-ukrayincziv/

Польські автоперевізники в боргах та банкрутують https://uineu.org/2024/05/30/polski-avtopereviznyky-v-borgah-ta-bankrutuyut/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *