Свято Божого тіла в Польщі 30 травня 2024 року: традиції, обряди та довгі вихідні
30 травня 2024 року у Польщі відзначали одне з головних релігійних свят — Божого Тіла. Свято є офіційним державним вихідним.
Свято Божого Тіла в Польщі також відоме як Корпус Крісті – це свято Пресвятої Євхаристії та свято Тіла і Крові Христових.
Boże Ciało відзначають щорічно через шістдесят днів після Великодня та через одинадцять днів після Зелених свят.
Корпус Крісті припадає на четвер між 21 травня та 23 червня. День Пресвятої Євхаристії пов’язаний з Євангельським переказом про Тайну Вечерю, коли хліб та вино перетворилися на тіло та кров Ісуса Христа.
Свято Божого тіла в Польщі: традиції та особливості
Ця давня традиція зародилася ще у XVIII столітті і щорічно приваблює чимало туристів. Місто Лович також відоме своїми святковими заходами з нагоди Тіла і Крові Христових. Адже на урочисту процесію тут одягають традиційний польський національний костюм. Тут чоловіки зазвичай одягаються у помаранчеві штани, безрукавки та капелюхи з вишивкою, а жінки – у білі сорочки з вишитими квітами, яскраві спідниці, фартухи, хустини та намисто.
Додатково, в перших днях червня, переважно у багатьох областях Польщі, очікується сонячна погода, що створює чудову можливість для проведення часу на свіжому повітрі, наприклад, на пікніку.
Проте довгий вікенд з нагоди свята Пресвятої Євхаристії не є гарантованим для всіх, оскільки роботодавець має право закликати працівника на роботу навіть у державні вихідні.
Відповідно до Польського Трудового кодексу, роботодавець може:
- відкликати працівника з відпустки навіть без його згоди;
- відмовити працівникові у продовженні співпраці за певних обставин.
Роботодавець може користуватися цим правом лише у випадку:
- непередбачуваних обставин на підприємстві під час відпустки;
- необхідності присутності працівника за таких обставин.
Незважаючи на це, в деяких випадках виклик працівника на роботу у вихідний день неможливий. Під час відпочинку працівнику не обов’язково носити з собою робочий телефон або слідкувати за службовою електронною поштою.
Якщо фахівець виходить з відпустки раніше через виклик на роботу, йому передбачено відшкодування витрат, пов’язаних з перериванням відпочинку. Це може включати:
- витрати на проїзд транспортом;
- витрати на перебування у готелі;
- витрати на придбання квитків на культурні або розважальні заходи;
- інші витрати, пов’язані із достроковим завершенням відпустки.
Більше того, у відповідних випадках витрати можуть бути відшкодовані не лише працівникові, а й членам його сім’ї.
Виставка у Кракові «Одеса. Довге XX століття в мистецтві» https://uineu.org/2024/05/29/vystavka-u-krakovi-odesa-dovge-xx-stolittya-v-mystecztvi/
На ярмарку у Варшаві запрацював український стенд https://uineu.org/2024/05/27/na-yarmarku-u-varshavi-zapraczyuvav-ukrayinskyj-stend/
Зелені свята у Польщі: https://uineu.org/2024/05/22/zeleni-svyata-u-polshhi-derzhavni-vyhidni/