Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Який бізнес українці запускають у Польщі?

0
2 місяці ago
Який бізнес українці запускають у Польщі

Який бізнес українці найчастіше запускають у Польщі – читайте у статті.

Який бізнес українці запускають у Польщі? В основному це ті напрямки, які вимагають мінімальних витрат на основні засоби. Особливо популярна онлайн-торгівля. Поміж інших напрямків – освіта, будівництво, сфера краси, консалтингові послуги, туризм, нерухомість та ІТ-компанії. Українцям вдається успішно реалізовувати свої проекти.

Найчастіше українці працевлаштовують своїх земляків. У перші місяці повномасштабного вторгнення власники українських фірм спочатку шукали польських фахівців. Але польські спеціалісти часто очікують високу заробітну плату. Зважаючи на економію більш вигідно наймати на роботу українців.

Українські компанії, які працюють у формі одноособової діяльності, не можуть приймати на роботу поляків. Навіть якщо в їх штаті всього 3-4 співробітники. Вони звикли до іншої моделі оплати праці, де заробітна плата може бути невеликою, але відсоток від прибутку або продажу високим. Таким чином, українські підприємства, що ведуть діяльність у формі одноособових підприємств, переважно наймають українців, які вже проживають у Польщі достатньо довго, адаптовані до місцевих умов, володіють польською та англійською мовами і мають налагоджені соціальні зв’язки.Який бізнес українці запускають у Польщі

Є ще одна особливість бізнесу в Польщі – прихильність поляків до місцевих виробників. Спочатку це створювало напруження серед українських підприємців. Проте з часом ситуація змінюється. Наприклад, сьогодні в українських кафе “Чорноморка”, “Львівські круасани”, чи Milk Bar черги стоять аж на вулицю. Люди по дві години чекають, щоб сісти за столик. І якщо раніше це були переважно українці, то тепер ми бачимо, що близько 40% у цих чергах – поляки.

За останні півроку місцева споживча культура під впливом українського бізнесу змінюється.

Українці в Польщі досягають великого успіху.

Протягом 2023 року вони сплатили понад 5 мільярдів злотих податків до польського бюджету.

За даними Центрального реєстру підприємницької діяльності (CEIDG), починаючи з травня 2022 року українці в Польщі щомісяця реєструють не менше ніж 1000 нових фірм, а від початку 2023 року кожен місяць з’являється понад 2000 нових індивідуальних підприємств. Загалом з початку повномасштабної російської агресії до кінця грудня 2023 року в Польщі було зареєстровано понад 48 тисяч українських індивідуальних підприємств.

«Дія.Бізнес» у Варшаві https://uineu.org/2024/05/24/diya-biznes-u-varshavi-dopomagaye-ukrayinczyam/

Нова вимога до українських водіїв https://uineu.org/2024/05/26/nova-vymoga-do-ukrayinskyh-vodiyiv/

Польщі бракує працівників для сезонної роботи https://uineu.org/2024/05/23/polshhi-brakuye-praczivnykiv-dlya-sezonnoyi-roboty/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *