Знайдено скарб легендарного польського афериста у гірському масиві після того, як його історія вважалася лише вигадкою.
Експертиза, що тривала два роки, не залишає сумнівів у віку цього скарбу. А це не менше 300 років.
За легендою польський аферист Антоній Ячевський, відомий як відлюдник, авантюрист і шахрай, сховав золоті та срібні монети в горах південно-центральної Польщі. Він діяв наприкінці XVII – на початку XVIII століття. Антоній Ячевський ошукував людей у місті Кельце, біля Єленівських гір.
Наприкінці 17 – початку 18 століття у Польщі лютувала епідемія чуми. Там панував страх. Люди шукали порятунку у всьому, у тому числі й у релігії. Цим користувалися шахраї, котрі намагалися нажитися на чужому горі. Аферист Антоній Ячевський переконував людей у своїй “цілющій силі”, яку він нібито отримав від Матері Божої, що жила з ним у пустелі. За ці “цілющі практики” платили золотими й срібними монетами. Ячевський вміло грав на почуттях людей, пропонуючи їм надію зцілення.
Влада двічі затримувала Ячевського, але він уникав ув’язнення, продовжуючи свої обмани. У 1712 році його заарештували вдруге і засудили до довічного ув’язнення.
Скарб, схований у горах , був виявлений у 2022 році у Єленівських горах на півдні центральної Польщі. Археологи зі Свентокшиської дослідницької групи проводили розкопки в Єленівському гірському масиві, розташованому на півдні центральної частини Польщі.
Протягом майже двох років проводилося наукове розслідування і лише зараз стало відомо про цінну знахідку.
“До цього часу Антоній вважався вигаданою особистістю, міфом, легендою. Знайшовши його скарб, ми підтвердили, що така особа дійсно існувала”, – пояснили вони.
Історики перевіряли монети на автентичність. Дослідники також виявили золотий гамбурзький дукат 1648 року з зображенням Мадонни з немовлям. Оскільки виріб був проколотий, експерти припускають, що його можливо носили як медальйон. Монети в основному є срібними.
Наразі не оголошено точну кількість монет, знайдених у скарбі, але відомо, що їх “дуже багато”. Серед них є монети кінця XVII і XVIII століть, в основному виготовлені із срібла.
Свято Божого тіла в Польщі https://uineu.org/2024/06/01/svyato-bozhogo-tila-v-polshhi/
Виставка у Кракові «Одеса. Довге XX століття в мистецтві» https://uineu.org/2024/05/29/vystavka-u-krakovi-odesa-dovge-xx-stolittya-v-mystecztvi/