Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща дозволила Україні бити польською зброєю по Росії

0
2 місяці ago
Польща дозволила Україні бити польською зброєю по Росії

Польща дозволила Україні бити польською зброєю по Росії  – деталі у статті

Міноборони повідомило, що Польща дозволила Україні бити польською зброєю по Росії.

На запитання, чи може польська військова техніка, передана Україні, використовуватися на території Росії, Томчик відповів, що українці “можуть воювати так, як хочуть”.

“Ми вирішили допомогти Україні в конфлікті, оскільки вона зазнала жорстокого нападу. Тому має право захищатися так, як вважає за потрібне”, – наголосив Томчик.

“Польща не накладає обмежень на використання українцями польської зброї”, – додав він.

На його думку, західні країни також повинні зняти обмеження на використання зброї на російській території, якщо такі є.

Томчик повідомив, що Польща вже передала Україні 44 партії допомоги та готує 45-ту. “Загалом це пожертви на суму близько 15-20 мільярдів злотих”, – зазначив заступник міністра.

Останнім часом західні партнери України почали активніше обговорювати можливість послаблення обмежень на використання українськими силами західної зброї для ударів по Росії.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель зазначив, що кілька європейських країн не заперечують проти використання Україною їхньої зброї для ударів по РФ. Про це він розповів на пресконференції у вівторок після зустрічі міністрів оборони країн Євросоюзу.

Боррель зазначив, що раніше деякі країни виступали проти використання їхнього озброєння для ударів по цілях у Росії, але зараз змінили свою позицію. Він не став називати конкретні країни чи їхню кількість, які змінили своє рішення.

“Деякі країни прямо сказали: ‘Ми знімаємо ці обмеження.’ Інші висловилися подібним чином, але не так чітко. Інші попросили час на обдумування. Тому я не можу назвати точну кількість тих, хто погодився або ні. У будь-якому випадку це число може змінитися… Події змінюються, як і думки людей”, – додав Боррель.

Боррель підкреслив, що жодна країна ЄС не може бути змушена дозволити або заборонити удари по російській території своєю зброєю. Він вважає необхідним знайти баланс між ризиком ескалації та потребою українців захищатися.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг також закликав союзників переглянути обмеження на використання західної зброї для ударів по РФ на тлі прикордонних боїв на Харківщині.

Знайдено скарб легендарного польського афериста https://uineu.org/2024/06/01/znajdeno-skarb-legendarnogo-polskogo-aferysta/

Який бізнес українці запускають у Польщі https://uineu.org/2024/06/01/yakyj-biznes-ukrayinczi-zapuskayut-u-polshhi/

Нераціональне вкладення коштів у застарілі літаки https://uineu.org/2024/06/01/neraczionalne-vkladennya-koshtiv-u-zastarili-litaky/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *