Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Сотні мігрантів хотіли прорвати кордон Польщі

0
2 місяці ago
Сотні мігрантів хотіли прорвати кордон Польщі

Сотні мігрантів хотіли прорвати кордон Польщі: двоє військових у лікарні

Ще у п’ятницю сотні мігрантів хотіли прорвати кордон Польщі. Внаслідок агресивної поведінки двох осіб два військовослужбовця були поранені та доставлені до лікарні.

Зазначається, що на ділянці кордону в Підляському воєводстві 307 осіб спробували нелегально перетнути кордон. А решта 3 осіб спробували це на ділянці, яку охороняє прикордонний загін річки Буг.

За словами старшого прапорщика Міхала Бури подібні спроби вже були у районах Біловежі, Наревки, Дубіче-Церківних, Міхалова та Черемхи у Підляському воєводстві. У середу було зафіксовано 152 спроби, а в четвер агресивно налаштовані іноземці, що перебували за технічним бар’єром, кілька разів атакували польські служби. Згідно з інформацією Бури, двоє військових, які отримали поранення внаслідок цих атак, були доставлені до лікарні.

Він зазначив, що прикордонники надали медичну допомогу чотирьом іноземцям і ще чотирьом кур’єрам. За даними Підляської прикордонної служби з початку травня було зареєстровано понад 6 тисяч спроб нелегального перетину кордону, а в квітні – понад 5,3 тисячі спроб.

Мігранти потрапляють до Польщі десятками і опубліковують у соціальних мережах відео своїх подорожей.

Висилка мігрантів до польського кордону та їх передача з білоруської сторони до Польщі здійснюється за перевіреними методами. Існування організованої практики підтверджується мережею чатів і груп, створених для обміну інформацією. Організатори нелегальної міграції надають там ціни та пропозиції та інформують про ситуацію на кордоні, зазначає Biełsat.

Одна з груп, створених у WhatsApp, налічує 459 учасників переважно з Африки, Сирії та Ірану. Також учасники групи майже на 100 володіють номерами, зареєстрованими в Росії та Білорусі. Одна з найбільших груп налічує понад 17 тисяч членів.

Мігрантам пропонують ціни та транспортні послуги. Отримання російської візи оцінюється в 4,5 тисяч злотих, а поїздка з Мінська до Німеччини коштуватиме 8,5 тисяч злотих та займе 20 годин. Організатори заявляють, що лише 2 кілометри буде пройдено пішки з польської сторони кордону. Новина також згадує про угоду, укладену з білоруською армією.

Регулярно з’являються відеозаписи, на яких мігранти перетинають шлагбаум, що Польща встановила на кордоні з Білоруссю. Один із методів – просто зігнути паркан. Люди беруть з собою драбини і перекидають їх через колючий дріт з польської сторони.

Зазвичай такі записи робляться, коли мігранти прощаються з гідом біля білорусько-польського кордону або під час перетину польсько-німецького кордону. У відеозаписах майже завжди зустрічаються молоді чоловіки, рідко – жінки чи діти.

Польща планує затопити частину кордону https://uineu.org/2024/05/23/polshha-planuye-zatopyty-chastynu-kordonu/

Затримано 9 підозрюваних у саботажі на користь Росії https://uineu.org/2024/05/23/zatrymano-9-pidozryuvanyh-u-sabotazhi-na-koryst-rosiyi/

Україна наростила імпорт сирів з Польщі. https://uineu.org/2024/05/23/ukrayina-narostyla-import-syriv-z-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *