Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Хакери атакували польське агентство PAP

0
2 місяці ago
Хакери атакували польське агентство PAP

Хакери атакували польське агентство PAP і розмістили фейкове повідомлення про відправку 200 тисяч мобілізованих поляків в Україну.

Хакери, ймовірно пов’язані зі спецслужбами Росії, атакували польське агентство PAP. Зловмисники двічі розмістили у системі агентства повідомлення про мобілізацію 200 тисяч поляків та їх подальше відправлення в Україну. У PAP видалили ці повідомлення, назвавши їх фальшивими. Уряд Польщі заявив, що це хакерська атака з боку РФ.

«Все вказує на те, що ми маємо справу з кібератакою, керованою з російського боку. Мета – дезінформація перед виборами та паралізування суспільства», – заявив в ефірі Polsat News віцепрем’єр-міністр, міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський. Пізніше він додав, що PAP, швидше за все, був зламаний шкідливим програмним забезпеченням.

«У зв’язку з ймовірною російською кібератакою на Польське агентство преси та публікацією дезінформації про нібито мобілізацію в Польщі Агентство внутрішньої безпеки у співпраці з Міністерством цифровізації вжило негайних заходів», – написав він на платформі X.

Фальшиве повідомлення з’явилося в системі двічі – о 15:00 і 15:20 . Його видалили.

Про інцидент повідомили спецслужби країни та прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска.

У фальшивому повідомленні, нібито від імені глави уряду Туска, хакери написали, що з 1 липня по 1 листопада цього року в Польщі оголошується часткова мобілізація, під час якої до армії буде призвано 200 тисяч осіб різних спеціальностей. Це і колишні військові, і ті, хто раніше не служив в армії. Хакери стверджували, що всіх їх буде відправлено в Україну для захисту її територіальної цілісності.

У фейковій замітці містяться граматичні помилки, що може свідчити про її підготовку іноземцями.

Українські правоохоронці спільно з іноземними колегами в рамках міжнародної спецоперації EndGame заблокували низку сервісів, які використовували російські кіберзлочинні організації для атак на західні компанії, включаючи медичні установи.

Віце-прем’єр подякував польським ЗМІ за те, що вони не опублікували неправдиву інформацію від PAP. Він зазначив, що злом Агентства є елементом гібридної війни, «яка вводить Польщу в статус країни, що веде “холодну війну” з РФ». «Війна торкається кожної країни Європейського Союзу. Росія хоче викликати паніку перед європейськими виборами. Погано, що стався злом, але громадяни можуть бути впевнені, що держава реагує в критичних ситуаціях», – сказав він.

Знайдено скарб легендарного польського афериста https://uineu.org/2024/06/01/znajdeno-skarb-legendarnogo-polskogo-aferysta/

Який бізнес українці запускають у Польщі https://uineu.org/2024/06/01/yakyj-biznes-ukrayinczi-zapuskayut-u-polshhi/

Нераціональне вкладення коштів у застарілі літаки https://uineu.org/2024/06/01/neraczionalne-vkladennya-koshtiv-u-zastarili-litaky/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *