Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Поляки блокують національну дорогу

0
2 місяці ago
Поляки блокують національну дорогу

Поляки блокують національну дорогу . Вони протестують проти дороги до термінала, де перевантажують продукцію з України.

У Польщі, мешканці гміни Орли та фермери з організації “Підкарпатське ошукане село”, розпочали блокаду національної дороги 77 в селі Дуньковичі. Поляки блокують національну дорогу: протестують проти будівництва нової дороги, яка спрямована до термінала, де перевантажують продукцію з України. Цю інформацію надала  TVP3 Rzeszów.

Вони протестують проти будівництва нової дороги в бік Журавиці. Це інвестиція місцевої влади Підкарпатського воєводства на суму майже 100 мільйонів злотих. Блокування планується до 30 червня.

Протестувальники стверджують, що будівництво майже 7-кілометрової дороги від траси 77 у Дуньковічках до залізничного терміналу Т1 у Журавіці Розжодовій не було узгоджено з власниками землі. На їхню думку, це призведе до збільшення транспортного руху на національній дорозі та відіб’є у місцевих фермерів їхні земельні ділянки.

«Ми вимагаємо припинити роботи з будівництва дороги, оскільки зараз це територія великого сільськогосподарського значення. […] Це ускладнить роботу фермерів, забере їх цінні поля та це ускладнить рух мешканців» – Мацей Партика з громадського комітету противників будівництва дороги 881:

«З нами ніхто не консультувався, ми підозрюємо, що ця інвестиція буде здійснюватися під наглядом олігархів з України і буде вигідна їм, а не нам, підкарпатським фермерам і місцевим жителям,» – Роман Кондров

“Цим протестом ми звертаємося до маршалка Підкарпатського воєводства змінити місце розташування цієї кільцевої розв’язки та цієї дороги. Є ділянки вздовж залізничних колій, які не будуть обтяжувати національну дорогу на всій ділянці нашої гміни, лише ці вантажівки і машини поїдуть іншим маршрутом», – Магдалена Войтович, радник Дуньковичек, громадський комітет противників будівництва дороги 881.

За інформацією уряду дорога 881 є однією з ключових економічних інвестицій у даному регіоні. Вона призначена для покращення зв’язку з сухим портом, що розвивається, в Журавіці. Військове управління доріг проводило консультації з місцевими органами влади гмін Орли та Журавіця щодо проектування та будівництва.

Пьотр Мішо, керівник Воєводського управління доріг у Жешуві, зазначив: “Наша мета полягає в побудові нового зв’язку, що покращить доступ до зони, де триває будівництво, особливо до терміналу. Головна ідея полягає в тому, щоб зменшити труднощі для мешканців Журавиці та сіл, що розташовані на цьому маршруті. А також покращити шлях до цього терміналу”.

Планується оголошення тендера на будівництво цієї інфраструктурної споруди до кінця червня за формулою “проектування – будівництво”. Вартість проекту оцінюється приблизно у 100 мільйонів злотих. Очікується, що протест фермерів також триватиме до кінця цього місяця.

Польща навчатиме військовозобов’язаних українців https://uineu.org/2024/06/01/polshha-navchatyme-vijskovozobovyazanyh-ukrayincziv/

Свято Божого тіла в Польщі https://uineu.org/2024/06/01/svyato-bozhogo-tila-v-polshhi/

Польща передає ресурси для захисту кордону https://uineu.org/2024/06/01/polshha-peredaye-resursy-dlya-zahystu-kordonu/

Подробиці програми “Східний щит” https://uineu.org/2024/06/01/podrobyczi-programy-shidnyj-shhyt/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *