Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Штраф за затримку видачі карт побиту

0
2 місяці ago

Штраф за затримку видачі карт побиту у Польщі: воєвода Нижньої Сілезії заплатив 17 мільйонів злотих.

Іноземці отримували значні суми грошей від воєводи Нижньої Сілезії з 2018 року. За період з 2018 по 2023 роки з бюджету воєводи було виділено понад 17 мільйонів злотих на виконання рішень суду щодо бездіяльності та затримки у розгляді справ іноземців, що стосуються отримання дозволів на проживання. Це випливає з даних аудиту відділу громадянських справ та іноземців у Вроцлаві.

З 2018 року кількість судових позовів іноземців зросла. Також зросли і суми, які воєвода мусив виплатити їм через тривале очікування розгляду справ по картам побиту.

Воєвода Нижньої Сілезії заплатив штраф 17 мільйонів злотих за затримку видачі карт побиту. Нижньосілезьке воєводство зазнало найбільших проблем у 2022 році, коли іноземці виграли 3808 справ, і воєвода мав сплатити їм 7 мільйонів 119 тисяч злотих.

Ситуацію для воєводи трохи полегшив закон про допомогу громадянам України, які постраждали в результаті збройного конфлікту на їх території. Згідно зі статтею 100d цього закону, іноземці не мають права подавати до суду на воєводу через його бездіяльність та затримку у розгляді справ. Однак, іноземці продовжують це робити й вигравати судові справи.

У 2023 році кількість програних справ зменшилась до 2085, а компенсації склали 3,28 мільйони злотих. На початок 2024 року сума програних справ вже перевищує 700 тисяч злотих. Під час аудиту виявилося, що деякі працівники недбало ставилися до документації. Це призвело до затримки оплати судових рішень і видачі компенсацій, що додатково навантажило бюджет воєводи.

Така ситуація засвідчує, що громадські кошти в розмірі 17 мільйонів злотих могли бути спрямовані не на штраф за затримку видачі карт побиту, а на інші важливі потреби установи, включаючи покращення організації роботи.

У Польщі затримка у видачі PESEL – це не рідкість. Так, у Вроцлаві 50 тисяч іноземців мають затримку у розгляді справ по карті побиту –  вони знаходяться на розгляді у Dolnośląski Urząd Wojewódzki. Найбільшу кількість затримок в справах має другий відділ (PCII) – 21000. Відділ PCIII має 20397 справ, PCI – 8500.  Останні роки воєводське управління у Вроцлаві було в антирейтингу за темпами розгляду справ. Іноземці чекали на рішення роками.

На митниці вилучили товари на 300 тисяч https://uineu.org/2024/06/05/na-mytnyczi-vyluchyly-tovary-na-300-tysyach/

Скарб часів Другої світової знайдено у Польщі  https://uineu.org/2024/06/05/skarb-chasiv-drugoyi-svitovoyi-znajdeno-u-polshhi/

Поляки блокують постачання товарів в Росію https://uineu.org/2024/06/05/polyaky-blokuyut-postachannya-tovariv-v-rosiyu/

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *