Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Скандал у Польщі з брендом Red is Bad

0
2 місяці ago
Скандал у Польщі з брендом Red is Bad

Скандал у Польщі з брендом Red is Bad: заробляв на війні в Україні. Цей бренд одягу носить польський президент Анджей Дуда.

Президент Польщі  уточнив, що його зв’язок з Red is Bad обмежується лише наявністю предметів цього бренду у його гардеробі.

Скандал у Польщі з брендом Red is Bad у Польщі з приводу корупційних практик бренду одягу та його власника Павла Шопи, який є відомим у країні. Його звинувачують у використанні корупційних схем під час закупівлі генераторів для України. За даними польських ЗМІ, власник патріотичного бренду навіть розглядав можливість виїзду до Іспанії через ці справи.

Розслідування видання onet.pl показало, що Павло Шопа отримав непропорційну вигоду з тендерів, особливо в умовах пандемії коронавірусу та війни в Україні. За цими даними, він завищував ціни і все одно перемагав у державних тендерах.

Особливо вражаючим є випадок, коли на початку конфлікту між Росією та Україною польське державне агентство виділило значну суму на придбання електрогенераторів для України. Без проведення конкурсу переможцем стало новостворене акціонерне товариство Seltet з Варшави, що є досить недосвідченим у даній галузі.

Павло Шопа є засновником і генеральним партнером компанії Seltet. А його мати Веслава – партнером, під ім’ям якої діє інтернет-магазин одягу бренду Red is Bad. Повідомлено, що процес закупівлі агрегатів відбудеться від 13 липня 2022 року до 25 квітня 2023 року. Компанія RARS виплатить Seltet понад 350 мільйонів злотих, з яких понад 282 мільйони становить прибуток для Seltet.

Інформація вказує на те, що Shed купує генератори в Китаї в компаніях Fujian Yanan Power Co. LTD та Shenzen Tongua Weiye Technology, за які вона сплачує трохи менше 69 мільйонів злотих.

У звіті польських слідчих зазначається, що цей випадок, де польський бізнесмен заробляє на війні в Україні, не є єдиним.

Павло Шопа отримував послідовні замовлення на послуги та товари, які були абсолютно неспівмірні з галуззю, в якій він працював. Тобто з продажем патріотичного одягу від бренду Red is Bad. Seltet, заснований Павлом Шопою, був обраний як постачальник Інституту національної спадщини для постачання асортименту для фізичного захисту українських пам’яток. Згодом у травні 2023 року, Павло Шопа заснував ще одну компанію – SPJ Szopa – для постачання очисних споруд питної води в Україні від імені RARS.

ЗМІ повідомляє, що завдяки замовленням від держави власник бренду Red is Bad купував елітну нерухомість. Польські журналісти також звинуватили Павла Шопу в тому, що він керував “фабрикою тролів” для партії PiS. Влітку 2023 року бізнесмен висловив можливість переїзду з Польщі до Іспанії, якщо партія PiS втратить владу в країні.

У спілкуванні з журналістами Павло Шопа відкинув усі звинувачення. Також наголосив, що поставив Україні більшість генераторів, а деякі державні замовлення пізніше нібито забрали.

“Три Ведмеді” звільнила 54 працівників заводу Calfrost https://uineu.org/2024/06/04/try-vedmedi-zvilnyla-54-praczivnykiv-zavodu-calfrost/

Зміни в маршрутах поїздів до Польщі https://uineu.org/2024/06/05/zminy-v-marshrutah-poyizdiv-do-polshhi/

На митниці вилучили товари на 300 тисяч https://uineu.org/2024/06/05/na-mytnyczi-vyluchyly-tovary-na-300-tysyach/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *