Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Безкоштовні подорожі для дітей у Польщі

0
2 місяці ago
Безкоштовні подорожі для дітей у Польщі

Безкоштовні подорожі для дітей у Польщі: держава виділила 70 мільйонів злотих

Безкоштовні подорожі для дітей у Польщі – стартувала нова програма “Подорожі з класом”. Діти мають можливість відвідати екскурсії і навіть подорожувати за державні кошти. Уже з 19 червня 2024 року почнеться прийом заявок на участь у цій програмі. Польський уряд виділив 70 мільйонів злотих на організацію відпочинку та розвитку дітей. Міністерство освіти оголосило про дві нові програми, які доступні для школярів та дошкільнят. Завдяки цим ініціативам діти різних вікових категорій матимуть можливість подорожувати безкоштовно по всій країні.

Міністр освіти Барбара Новацька пояснює: “програми, які ми впроваджуємо зараз, мають велике значення для дітей та молоді. Вони надають можливість спільних поїздок та інтеграції, а головне – допомагають дітям відкривати красу та розмаїття польської культури та мистецтва”.

Варто відзначити, що попередні програми підтримки дітей у польських школах не передбачали повного відшкодування витрат на організацію поїздок та екскурсій. Нова програма Міносвіти Польщі дозволяє на 100% покривати усі витрати на шкільні поїздки. А також організовувати тривалі (до 5 діб) подорожі та екскурсії для дітей. Для отримання відповідного фінансування організатори мають включити до програми екскурсії до музеїв, художніх галерей, театрів, оперних театрів, філармоній, наукових центрів, музеїв просто неба або інших культурних закладів.

Для учнів середньої школи та вищих освітніх закладів у Польщі під час шкільних подорожей стануть доступними безкоштовні послуги з перевезення, проживання, харчування та страхування. У 2024 році Міністерство освіти виділяє на цю ініціативу 60 мільйонів злотих.

Польські урядовці зазначають, що нова програма не обмежується конкретним переліком закладів, які можуть відвідати учні під час безкоштовних подорожей. Організатор подорожі визначає перелік місць та закладів, які планується відвідати в рамках нової програми.

Нова ініціатива Міносвіти Польщі спрямована на учнів чотирьох вікових груп: учні I-III класів, IV-VI класів, VI-VIII класів та учні закладів післяшкільної освіти (szkoły ponadpodstawowe).Безкоштовні подорожі для дітей у ПольщіБезкоштовні подорожі для дітей у ПольщіБезкоштовні подорожі для дітей у Польщі

Одночасно витрати на організацію та проведення подорожі, які компенсуються до 100% від запланованої вартості поїздки, обмежені такими сумами для:

  • дводенної поїздки – 20 000 злотих,
  • триденної подорожі – 30 тисяч злотих,
  • чотириденного виїзду – 40 тисяч злотих,
  • п’ятиденної поїздки – 50 000 злотих.

Уряд Польщі підкреслює, що виділені кошти можуть використовуватися виключно для фінансування певних видів витрат. Сюди входить проїзд, оплата вхідних квитків, проживання, харчування та страхування учасників поїздки. Вже у вересні 2024 року учні польських шкіл та закладів післяшкільної освіти зможуть вирушити навіть на п’ятиденну безкоштовну поїздку з екскурсіями.

Крім того, Міністерство освіти Польщі оголосило про запуск нової програми освітнього розвитку дітей дошкільного віку під назвою “Kto ty jesteś? – Polak mały”.

З 26 червня по 17 липня 2024 року буде проводитись набір заявок на отримання дотацій для організації освітніх заходів. Програма включає чотири тематичних напрямки.  Це дослідники світу, культура для дошкільнят, безпечність та різноманітність світу у дитячому садку. Розмір фінансування проектів у цих напрямках встановлено урядом Польщі від 20 до 500 тисяч злотих.

Дуда ветував визнання сілезької мови регіональною у Польщі https://uineu.org/2024/06/03/duda-vetuvav-vyznannya-silezkoyi-movy-regionalnoyu/

Сотні мігрантів хотіли прорвати кордон Польщі https://uineu.org/2024/06/03/sotni-migrantiv-hotily-prorvaty-kordon-polshhi/

Благодійний футбольний матч у Варшаві https://uineu.org/2024/06/03/blagodijnyj-futbolnyj-match-u-varshavi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *