Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Кадровий голод у Польщі: вигоди для українців

0
2 місяці ago
Кадровий голод у Польщі

Кадровий голод у Польщі створює вигоду для тих, хто шукає роботу. Протягом останніх двох років Польща прийняла майже мільйон українців, що є одним з найбільших показників у ЄС. Багато з них успішно адаптувалися та знайшли роботу.

Дослідження на весну 2024 року показує, що вже більше 760 тисяч українців знайшли роботуу Польщі, при цьому середня зарплата становить близько 5 тисяч злотих на місяць (понад 50 тисяч гривень).

Незважаючи на це, у Польщі нестача кадрів, що відкриває нові можливості для українців у пошуку роботи. Більшість з них отримують тимчасовий захист, що дозволяє легально працевлаштовуватися. Для польських роботодавців інтеграція українців у місцевий ринок праці вкрай важлива. Вони навіть конкурують за працівників із України.Кадровий голод у Польщі

До 24 лютого 2022 року багато українців приїжджали до Польщі на сезонну роботу, але зараз їх інтересує вакансії на тривалий термін, щонайменше на 6 місяців, а в ідеалі – на понад рік.

Для залучення працівників польські роботодавці почали покращувати умови праці та підвищувати зарплату. Водночас українцям слід розраховувати на те, що найкращі вакансії доступні тим, хто має вміння спілкуватися іноземними мовами, такими як англійська та польська. Це відкриває двері у сферу креативної праці. Зокрема, великий попит спостерігається на українських маркетологів, IT-фахівців і фахівчинь. Шукати роботу можна як у місцевих, так і у міжнародних компаніях, що мають офіси в Польщі.

Зазвичай найбільше вакансій відкриваються у великих містах, таких як Варшава, Гданськ, Вроцлав та Лодзь. Проте слід пам’ятати, що більшість робочих місць у цих містах пропонуються в офісних умовах і пов’язані з високими вимогами. У той же час, великі заводи і підприємства розташовані по всій країні, де можна знайти роботу навіть без знання іноземних мов. Хоча це може вплинути на рівень заробітної плати.

 

У Польщі є багато можливостей для вивчення мов, включаючи безкоштовні курси для українців. Проте, якщо рівень володіння мовою ще невисокий, то варто розглядати вакансії у сферах виробничої, логістичної, будівельної галузей та сфери послуг.

Українці активно привертають на роботу своїх співвітчизників. Наразі українські роботодавці стають серйозними конкурентами для польських. І ця тенденція очікується лише зростати. Причиною цього є успішний розвиток українських бізнесів на території Польщі. Переважно у сферах, які на початковому етапі не вимагають великих витрат на основні ресурси, таких як онлайн-торгівля.Кадровий голод у Польщі

Українці також успішно реалізують себе у таких галузях, як освіта, будівництво, краса, туризм, консалтингові послуги та ІТ. Якщо спочатку українські підприємці переважно наймали поляків на роботу, то згодом вони зрозуміли, що можуть створити більше робочих місць для своїх співвітчизників. Це призвело до колабораційних проєктів мрії.

У той же час, кадровий голод у Польщі посилюється. Навесні 2024 року поляки виявили надзвичайну тривогу через загострення кадрового дефіциту в країні, особливо у сфері сезонних робіт. Ситуація, зокрема, критична в сфері вирощування ягід, де прогнозується зникнення до 40% врожаю через відсутність робочих рук для збору.

Збільшення кількості садів та насаджень не веде до зростання числа працівників. Це не потребує великої математичної обізнаності, щоб зрозуміти потенційний наслідок, – повідомив Сигоцький.

У протягом багатьох років левову частину працівників для сезонних робіт шукали серед українців. Однак зараз багато людей обходять Польщу та обирають роботу в інших країнах ЄС, зокрема в Нідерландах.

У Польщі вже визнають: якщо ситуація залишиться незмінною, це призведе до суттєвих змін в економіці країни. Перші ознаки тривоги поляки вже отримали: навесні 2024 року відбулася значна зростання цін на практично всі види товарів.

Крім сезонних робіт, кадрову кризу відзначають у таких галузях як будівництво, логістика, виробництво, автомобільна промисловість та послуги. Щоб поліпшити ситуацію, у Польщі розпочали підвищувати зарплати. Проте, поки що не вдалося вирішити проблему кадрового голоду.

Українців з радістю приймають на роботу, і вимоги до кандидатів зараз значно пом’якшені. Крім того, експерти відзначають, що українці можуть внести значний вклад у покращення умов праці для себе.

Польщі бракує працівників для сезонної роботи https://uineu.org/2024/05/23/polshhi-brakuye-praczivnykiv-dlya-sezonnoyi-roboty/

Зміни для українських дітей із 1 вересня https://uineu.org/2024/05/23/zminy-dlya-ukrayinskyh-ditej-iz-1-veresnya/

Чоловік підклав снаряд на залізничні колії https://uineu.org/2024/05/24/cholovik-pidklav-snaryad-na-zaliznychni-koliyi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *