Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Компенсація за окуляри на роботі в Польщі

0
2 місяці ago
Компенсація за окуляри на роботі в Польщі

Компенсація за окуляри та контактні лінзи на роботі в Польщі цілком можлива для працівників, які проводять за монітором більше 4 годин на день.

Згідно з правилами, роботодавці повинні сприяти придбанню окулярів або контактних лінз для своїх працівників, якщо медичний огляд під час роботи вказує на необхідність корекції зору за допомогою цих засобів. Компенсація за окуляри на роботі в Польщі – відтепер звичайна практика і кожен співробітник, хто стикнувся з погіршенням зору, може цим скористатись.

Умови трудового договору передбачають проходження регулярних медичних оглядів. Під час цих оглядів лікар-профпатолог (у Польщі їх називають лікарями з медицини праці) може виписати рекомендації щодо використання окулярів або контактних лінз для корекції зору. Ця рекомендація обов’язкова для роботодавця щодо компенсації їх вартості.

До останнього часу працівники могли отримати відшкодування лише за окуляри (включаючи лінзи та оправу), згідно з правилами безпеки праці. Однак згідно з розпорядженням міністра сім’ї та соціальної політики до 17 травня 2024 року роботодавці повинні були:

  • налаштувати робочі місця з екранними моніторами відповідно до мінімальних стандартів з охорони праці та ергономічних принципів;
  • включити у внутрішні правила компанії процедуру виплати компенсацій за контактні лінзи.

Зазвичай, роботодавець не може відмовити у витратах, пов’язаних з придбанням засобів корекції зору, якщо виконуються певні умови (описані нижче). Однак він може регулювати інші аспекти, що стосуються відшкодування, наприклад, його розмір та періодичність.

Інформація про умови виплати таких компенсацій повинна бути включена во внутрішні положення компанії. Хто має право на фінансування лінз? Доплата або компенсація за придбання коригуючих окулярів та лінз надається тільки працівникам, які проводять за монітором не менше 4 годин на день. Це не менше половини робочого часу. Це стосується як працівників, які працюють за стаціонарними комп’ютерами, так і тих, хто використовує ноутбуки, планшети або смартфони.

Інформація про це має бути включена у направленні для проходження професійного огляду. Це послужить підставою для лікаря звернути увагу на цей аспект і визначити, чи необхідна корекція зору у даному випадку.Компенсація за окуляри на роботі в Польщі

Для отримання права на компенсацію, спеціаліст, який проводить огляд, має рекомендувати носіння контактних лінз або окулярів.

Починаючи з 17 травня 2024 року, право подати заявку на відшкодування мають всі працівники, які відповідають вимогам 4-годинної роботи перед монітором та отримали рекомендацію лікаря.

Як часто можна подавати заявку на повернення коштів? Загалом, законодавство не визначає періодичність виплати компенсацій за контактні лінзи та окуляри. Однак роботодавець не може обмежувати їх кількість, якщо це має належні підстави.

Отже, якщо працівник помічає погіршення зору, то він не повинен чекати до наступного профілактичного огляду. У такому випадку він може звернутися до роботодавця з проханням про направлення на позачерговий огляд.

Якщо лікар підтверджує скарги працівника і рекомендує заміну контактних лінз або окулярів, то працівник має право на нове відшкодування. Незалежно від того, як давно була здійснена попередня виплата (навіть якщо це було декілька місяців тому).

Якщо стан зору залишається таким самим, але працівник пошкодив свої окуляри або лінзи, роботодавець не зобов’язаний компенсувати витрати на нові. Це ж правило діє, якщо співробітник отримав фінансування на окуляри, а потім вирішив замінити їх на контактні лінзи (чи навпаки) з міркувань комфорту.

Яка сума компенсації на лінзи та окуляри?

У законодавстві немає обов’язкового або мінімального розміру компенсації. Розмір визначається індивідуально в кожному місці роботи. Це може бути фіксована сума або відсоток від вартості лінз або окулярів з максимальним обмеженням.

Тож перед покупкою потрібно докладно вивчити процедуру отримання компенсації у відділі кадрів.

Зазвичай, процедура наступна:

  • Продавець виписує рахунок на засіб корекції зору за запитом покупця.
  • Покупець самостійно оплачує вартість і пред’являє чек разом з рахунком.
  • Подає заяву на ім’я роботодавця для отримання компенсації у відповідний відділ адміністрації підприємства.
  • Чек і рахунок додаються до заяви.
  • Очікується на виплату компенсації (закон не встановлює чітких термінів для цього).

Сума компенсації не оподатковується та не підлягає зарахуванню до соціального страхування (ZUS), якщо працівник отримав рекомендацію носити лінзи чи окуляри від лікаря-профпатолога (лікаря з медицини праці).

Штраф за затримку видачі карт побиту https://uineu.org/2024/06/05/shtraf-za-zatrymku-vydachi-kart-pobytu/

Який бізнес українці запускають у Польщі https://uineu.org/2024/06/01/yakyj-biznes-ukrayinczi-zapuskayut-u-polshhi/

Польські автоперевізники в боргах та банкрутують https://uineu.org/2024/05/30/polski-avtopereviznyky-v-borgah-ta-bankrutuyut/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *