Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

У Кракові знову підняли прапор України

0
2 місяці ago
У Кракові знову підняли прапор України

У Кракові знову на Кургані Костюшка підняли прапор України, який раніше був самовільно знятий проросійським депутатом Сейму.

5 червня рано вранці Малопольський воєвода, голова Комітету Кургану Костюшка та генеральний консул України у Кракові знову підняли прапор України на вершині кургану. Це сталося наступного дня після того, як депутат Сейму від ультраправої партії «Конфедерація» Гжегож Браун самовільно зняв синьо-жовтий стяг з одного з флагштоків.

Гжегож Браун відомий своїми антисемітськими, євроскептичними та антиукраїнськими поглядами. Він відібрав український прапор з Кургану Костюшка у Кракові. Цей прапор був піднятий під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну як вираз солідарності з українським народом і державою.

«Генеральний консул України в Кракові Вячеслав Войнаровський разом з Малопольським воєводою Кшиштофом Яном Кленчаром та головою Комітету Кургану імені Т. Костюшка професором Пьотром Добошем зустрілися цього ранку на Кургані імені Т. Костюшка», – повідомили на сторінці Генерального консульства України в Кракові.

Під час підняття українського прапора, Малопольський воєвода Ян Кленчар заявив, що символи мають непохитну цінність. Він також підкреслив, що рішення про встановлення прапорів належить Комітету Кургану Костюшка.У Кракові знову підняли прапор України

Підняття українського прапора відображає «символічний вияв солідарності поляків з українцями, громадянами незалежної держави, які постраждали від війни». Відзначивши важливість солідарності між народами, Ян Кленчар засудив будь-які спроби знищення символів. Також закликав до поваги до законодавчих норм, що регулюють використання чужого майна та повагу до історичних символів та місць.

Крім того, голова Комітету Кургану Костюшка зауважив, що український прапор відтворює не лише символ солідарності, а й цінності, які захищав Тадеуш Костюшко – герой Польщі та учасник війни за незалежність США. Зазначивши актуальність боротьби України за свою незалежність, голова Комітету висловив підтримку ідей свободи і солідарності з українським народом, який, за його словами, бореться не лише за своє існування, але й за свободу всіх нас.

“Я радію і відчуваю гордість, бачачи наш прапор на кургані Костюшка поряд із польським. Я впевнений, що вони символізують нашу взаємопідтримку. І ніхто не зможе пошкодити ці зв’язки. З усієї душі дякую вам за відданість, підтримку та солідарність з українським народом”, – заявив генеральний консул України у Кракові, Вячеслав Войнаровський.

Курган Тадеуша Костюшка у Кракові – це один з п’яти штучно створених курганів, який був зведений у 1820–1823 роках на честь польського національного героя Тадеуша Костюшка. Сьогодні на території має музей та обсерваційний майданчик на вершині, де стоять три флагштоки.

Джерело: https://muw.pl/

Штраф за затримку видачі карт побиту https://uineu.org/2024/06/05/shtraf-za-zatrymku-vydachi-kart-pobytu/

Поляки блокують національну дорогу https://uineu.org/2024/06/05/polyaky-blokuyut-naczionalnu-dorogu/

Скандал у Польщі з брендом Red is Bad  https://uineu.org/2024/06/05/skandal-u-polshhi-z-brendom-red-is-bad/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *