Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Берлін дратує союзників у НАТО суперечками

0
2 місяці ago
Берлін дратує союзників у НАТО суперечкамиБерлін дратує союзників у НАТО суперечками

Берлін дратує союзників у НАТО суперечками

Німеччина викликає невдоволення серед багатьох союзників у Північноатлантичному альянсі через свою позицію щодо назви нової програми підтримки України. Як повідомляє “Європейська правда” з посиланням на агентство dpa та spiegel.de, дипломати повідомили, що Берлін виступає проти використання слова “місія” в назві програми.

Берлін дратує союзників у НАТО суперечками
Берлін дратує союзників у НАТО суперечками

Зокрема, пропонується назва NATO Mission Ukraine, але Німеччина заперечує, оскільки побоюється, що це може створити хибне враження про плани НАТО відправляти західні війська в Україну. Це, на їхню думку, може стати приводом для російської пропаганди, яка використає це для просування наративу про “агресивний блок” НАТО та дезінформації.

Більшість союзників не розуміють аргументи Німеччини і вважають їх “непотрібним озиранням на Росію”. Проте, Німеччина повністю підтримує сутнісну частину плану підтримки. Німеччина пропонує іншу назву для програми – PACT (Pledge Assistance Coordination and Training), яка точно описує, що передбачає план НАТО. Однак ця пропозиція не знайшла підтримки серед інших союзників.

Коментарій МЗС Німеччини

Міністерство закордонних справ Німеччини відмовилося від офіційних коментарів щодо цих дебатів, посилаючись на конфіденційність переговорів між союзниками. Ці обговорення стосуються передачі координаційної роботи з підтримки України від формату “Рамштайн”, який очолювали США, до НАТО через можливу зміну політики США у випадку перемоги Дональда Трампа. Остаточне рішення щодо нової програми планують ухвалити на саміті у Вашингтоні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вірить, що на саміті буде затверджено нову систему фінансування оборони України на суму 40 мільярдів доларів. Нещодавно у Празі відбулася підготовча зустріч союзників. Детальніше про її результати можна прочитати у статті “40 мільярдів для ЗСУ та удари по Росії: про що міністри НАТО домовилися у Празі”.

Раніше ми писали:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *