Криза транспортної сфери: польські компанії з перевезень опинилися на межі банкрутства та вимагають допомоги від уряду. Протести перевізників відбулися на кордоні. Багато з них зазнають серйозних фінансових труднощів через економічний спад, війну в Україні та різке збільшення витрат. Крім того, європейська кліматична політика також стала додатковим викликом для цієї галузі.
Криза транспортної сфери продовжується: польські компанії з перевезень опинилися на межі банкрутства та вимагають допомоги від уряду. Зараз 60% компаній планують зменшити свій автопарк та кількість працівників. 13% знаходяться на межі банкрутства. Цей ріст банкрутств пов’язаний з пандемією, війною в Україні та збільшенням витрат, що поглиблюється кліматичними нормами ЄС. Ця галузь звертається до уряду з проханням про допомогу, у тому числі податкові пільги та відміну державних зборів. А також соціальні внески для водіїв та надання субсидій на заміну тахографів.
“Зелена трансформація становить значний виклик”, – висловлює думку доктор Хаб. Мацей Стайняк. Логістика найкраще підготовлена до регуляцій, а транспорт, який викидає шкідливі речовини, найбільше страждає від цього. Польща є найбільшим перевізником в Європі – доктор Хаб. Мацей Стайняк, професор Університету логістики в Познані.
Джерело: wprost.pl
Транспортна галузь є однією з найважливіших галузей економіки Польщі. Вона становить 6% ВВП, проте має фундаментальне значення для генерації понад 51% ВВП. У цій сфері працює понад 950 тисяч осіб, що робить її третьою за величиною у сфері послуг. Польські перевізники здійснюють майже 1/5 перевезень у ЄС.
Галузь TSL зіштовхується з численними проблемами, включаючи зростання витрат і впровадження кліматичних норм. Незважаючи на те, що вантажівки становлять лише 3% автопарку, вони відповідають за 19,4% викидів CO2 від автомобільного транспорту. “Збільшення витрат, подорожчання пального та підвищення дорожніх зборів суттєво впливають на галузь TSL. Протести перевізників свідчать про глибоку кризу”, пояснює експерт.
Ситуацію загострює війна в Україні, яка призвела до знищення 20 тисяч одиниць автотранспорту. Дії польсько-російських вантажівок також змусили перевізників призупинити свою діяльність.
Після пандемії та турбулентності в ланцюгах постачання ситуацію ще більше ускладнило скасування дозволів для українських перевізників, що призвело до масових протестів та блокування кордонів. – Нерівні умови доступу для українських перевізників створили значні труднощі для польських компаній, – вказує доктор Хаб. Конюх.