Саміт НАТО у Вашингтоні: Польща говоритиме про Україну та її членство в Альянсі – Дуда.
Під час майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні Польща має намір висунути три питання, серед яких важливе питання початку переговорів з Києвом щодо можливості вступу в Альянс. Про це повідомив президент Польщі Анджей Дуда під час спільної прес-конференції в Ризі перед самітом B9 з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом і президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом. 11 червня у Ризі проходить саміт країн східного флангу НАТО, на якому лідери Бухарестської дев’ятки (В9), а також Швеції та Фінляндії обговорюють координацію позицій з питань безпеки та оборони.
Саміт НАТО: Польща говоритиме про Україну. Дуда повідомив, що планується обговорити три основні питання:
- По-перше, це подальше посилення оборонних можливостей НАТО.
- По-друге, це стосується реалізації євроатлантичних амбіцій України.
- По-третє, це оцінка стратегії НАТО щодо відносин з Росією.
Він зазначив, що відлякування включає в себе прийняття рішень, які були затверджені на попередніх самітах у Мадриді та Вільнюсі. Дуда також висловив необхідність збільшення видатків на оборону серед країн-членів НАТО до 2% ВВП. Він підкреслив, що Польща підтримує початок процесу інтеграції України до НАТО, оскільки в Альянсі підтримують бажання України стати його членом.
Він додав, що мова йде про офіційне запрошення Україні для початку процесу ратифікації. Дуда наголосив, що поки триває війна, Україна не може стати членом Альянсу, але початок цього процесу важливий. Це буде сигналом для Росії, що Україна має свій голос у НАТО. І жодні загрози Кремля не зупинять її євроатлантичну інтеграцію.
Президент РП також відзначив, що Варшава вважає Росія-НАТО недійсним, оскільки Росія порушувала його багато разів. Тому країни НАТО повинні офіційно визнати його недійсним.
Дуда підкреслив, що хаб щодо надання військової і гуманітарної допомоги Україні у Ряшеві продовжує свою роботу, і Варшава разом з союзниками продовжує підтримувати його діяльність.
На думку польського лідера, потрібно вдосконалити ініціативи, подібні до чеської із постачанням боєприпасів Україні та можливість спільного виробництва боєприпасів.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба висловив свою позицію щодо майбутнього саміту і ситуації України. Він наголосив, що на липневому саміті НАТО у Вашингтоні країни-члени не будуть займатися формулюванням нових висловлювань щодо членства України. Замість цього вони зосередяться на розробці механізмів для максимального наближення України до Альянсу на основі об’єктивних показників. Глава української дипломатії також зазначив, що в Альянсі вважають Україну “своєю”, але ще не прийняли рішення щодо юридичного зафіксування цього на папері, оскільки рішення про вступ у ЄС і НАТО приймаються тими ж людьми.
Створено Комунікаційну групу з питань України https://uineu.org/2024/06/12/stvoreno-komunikaczijnu-grupu-z-pytan-ukrayiny/
Польща прийняла закон про допомогу українців https://uineu.org/2024/05/27/polshha-pryjnyala-zakon-pro-dopomogu-ukrayincziv/
У Києві відбулася українсько-польська конференція https://uineu.org/2024/05/27/u-kyyevi-vidbulasya-ukrayinsko-polska-konferencziya/